Novinář si přišel na ambasádu pro papír, tak mu uřezali prsty, rozčtvrtili ho a rozpustili v kyselině. Naši přátelé Saúdové

18.10.2018 7:54

Turecká média tvrdí, že ví, co se stalo se saúdskoarabským novinářem Džamálem Chášakdžím. Publicista, který v minulosti kritizoval svou vládu včetně korunního prince Muhammada bin Salmána, 2. října vešel na konzulát své země v Istanbulu a už z něj nevyšel. Podle tureckých novinářů byl umučen. Na konzulátu mu údajně uřezali prsty a nakonec jeho tělo rozpustili v kyselině.

Novinář si přišel na ambasádu pro papír, tak mu uřezali prsty, rozčtvrtili ho a rozpustili v kyselině. Naši přátelé Saúdové
Foto: pixabay.com
Popisek: Saúdská Arábie

Džamál Chášakdží, novinář kritický k režimu ve své vlastní zemi, dorazil v tureckém Istanbulu na konzulát své vlasti, aby si vyřídil formality potřebné k uzavření sňatku. Jeho snoubenka na něj před konzulátem čekala. A prý už se svého snoubence nikdy nedočkala. Turecká média tvrdí, že Džamála Chášakdžího na konzulátu zadrželi, mučili a nakonec zavraždili.

Turecký deník Yeni Safak tvrdí, že má k dispozici nahrávku, na které je zachyceno Chášakdžího mučení. České čtenáře o tom informuje server Novinky.cz.

„Záznam, který turecká média nezveřejnila, avšak citují z něj, údajně dokazuje, že Chášakdží zticha nebyl. Křičel bolestí. Celých sedm minut, dokud nebyl umučen. Jeho tělo pak měli trýznitelé na konzulátu rozčtvrtit a rozpustit v kyselině,“ napsal server.

Saúdský konzul Muhamed Utajbi údajně mučení přihlížel a žádal mučitele, aby se novináře zbavili jinde, aby neměl problémy.

Saúdská strana však veškerá obvinění odmítá a tvrdí,  že novinář půdu konzulátu opustil. Stojí za zmínku, že Chášakdží narozený v roce 1958 žil delší dobu v USA. Svou vládu kritizoval např. za její válečné operace v Jemenu.

Turečtí vyšetřovatelé byli na půdu konzulátu vpuštěni až tento týden, takže saúdskoarabská strana teoreticky mohla zahladit stopy po svém činu.

autor: mp

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

12:55 „Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

Slovenské volby, vystoupení prezidenta Petra Pavla na půdě OSN, ale i kampaň resortu vnitra. Všechna…