Novináři se zmocnili části Trumpových daňových přiznání. Nejspíš bude veselo

15.03.2017 22:05

V předvolební kampani 45. prezident USA Donald Trump sliboval, že ukáže Američanům, kolik zaplatil vládě na daních. Po volbách ze svého slibu sice vycouval, ale novinářům se i tak podařilo zjistit alespoň něco o tom, kolik Trump vlastně na daních zaplatil. Prezident se kvůli tomu na novináře pořádně rozčílil.

Novináři se zmocnili části Trumpových daňových přiznání. Nejspíš bude veselo
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Televize MSNBC má k dispozici dokumenty, které dokazují, že současný prezident USA Donald Trump v roce 2005 zaplatil na daních 38 milionů dolarů, přičemž vydělal přes 150 milionů dolarů. Dokumenty, které to prokazují, našel novinář David Cay Johnston v e-mailové poště a poskytl je televizi. Dokument prý pochází z anonymního zdroje. Zprávu převzala agentura Reuters.

Celou zprávu naleznete zde.

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer má za to, že zveřejnění části finančních údajů týkajících se prezidenta je nezákonné. Samotné údaje však nijak nezpochybnil. „Nepoctivá média mohou i nadále sledovat tuto agendu, zatímco prezident se zaměří na svou vlastní agendu, která zahrnuje i daňovou reformu. Ta pomůže všem Američanům,“ zaznělo z Bílého domu.

Stranou nezůstal ani prezident Donald Trump, který se již tradičně vyjádřil na sociální síti Twitter. „Opravdu někdo věří, že reportér, kterého nikdo nezná, vstoupil do své pošty a našel tam má daňová přiznání? NBCNews FAKE NEWS!“ udeřil Trump. Média tedy nikoli poprvé obvinil ze šíření falešných zpráv. Tentokrát zaútočil na MSNBC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…