Novinářský matador o italských volbách: Rodiče vědí, že se jejich děti budou mít mnohem hůř

11.03.2018 8:28 | Zprávy
autor: mp

Itálie má za sebou parlamentní volby a tamní politická situace je poměrně složitá. Česko-italský novinář Josef Kašpar prozradil, že mnozí Italové by se rádi přidali k politice Česka, Maďarska, Slovenska a Polska, pokud jde o řešení migrační krize. Zaznělo také srovnání českého premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a italského bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Babiš prý drží v rukou tolik moci, kolik Berlusconi nikdy neměl.

Novinářský matador o italských volbách: Rodiče vědí, že se  jejich děti budou mít mnohem hůř
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Česko-italský novinář Josef Kašpar, jenž žije už takřka půl století v Itálii, pro server Seznam zprávy.cz okomentoval povolební situaci na Apeninském poloostrově. Italské volby mají vlastně dva vítěze. Prvním je středopravá koalice, která získala asi 37 procent hlasů. Z pohledu jednotlivých stran je jasným vítězem voleb hnutí Pěti hvězd, které získalo přibližně 32 procent hlasů.

„V Itálii je to již nejméně 15, ne-li 20 let, co rodiče velmi dobře vědí, že jejich dětem se bude dařit mnohem hůře, než se dařilo jim. A z tohoto pocitu vyplývá obrovská frustrace, protože Itálie prožila obrovskou hospodářskou krizi, pětadvacet procent průmyslu zmizelo, a to nejhorší je, že přišla opět migrace do zahraničí, jenomže tentokrát to jsou vzdělaní lidé a nejsou to pologramotní zemědělští dělníci, jak tomu bylo před 60 nebo 70 lety“ popsal situaci v Itálii pan Kašpar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…