Novinky z Běloruska: Nové volby teď ne, ale jinak Lukašenko ustupuje

17.08.2020 20:45 | Zprávy

Echo24 přináší nejnovější zprávy z Běloruska. Stávkují zde desetitisíce lidí a země zažívá neobvykle rozsáhlé protesty, největší od vyhlášení samostatnosti. Prezident Alexandr Lukašenko v pondělí odmítl možnost vypsání nových prezidentských voleb. Podle tiskové agentury Belta je však Lukašenko ochotný podělit se o moc a změnit ústavu. Jak si to ale představuje?

Novinky z Běloruska: Nové volby teď ne, ale jinak Lukašenko ustupuje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Její stavbu posvětil běloruský prezident Alexandr Lukašenko

Lukašenko přiletěl vrtulníkem do továrny na výrobu traktorů v Minsku (MZKT), kde většina zaměstnanců vstoupila od osmé hodiny ráno do stávky. Stávkující požadují Lukašenkovu rezignaci, uspořádání nových voleb, propuštění politických vězňů a ukončení pronásledování účastníků mírových akcí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: AZy

Volby

Napadlo vás, že lidí koukají víc do budoucnosti než minulosti? A divíte se? Kdybyste si vedli líp a vedlo se i líp většině lidí, což za vaší vlády nenastalo, nemyslíte, že byste byli u vlády zas?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura splnil přání Markéty Pekarové, ta ale radost mít nebude

13:30 Okamura splnil přání Markéty Pekarové, ta ale radost mít nebude

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura v rámci své návštěvy Slovenska jednal s předsedy parlamen…