Noviny: Kdo se těšil, že setkání Putin–Merkelová dopadne zle, je zklamán

20. 8. 2018 8:14

Sobotní setkání Vladimira Putina s Angelou Merkelovou hodnotí německá média vesměs kladně. Hlavním tématem rozhovoru byla dle očekávání Sýrie.

Noviny: Kdo se těšil, že setkání Putin–Merkelová dopadne zle, je zklamán
Foto: Václav Fiala
Popisek: Angela Merkelová na velkoplošné obrazovce na předvolebním setkání v Pasově

Deník Die Welt označuje již druhé setkání v průběhu posledních tří měsíců za náznak zlepšování vztahů mezi Ruskem a Německem. Oba politici se shodli na tom, že Rusko, Německo i další státy musí stran Sýrie sdílet odpovědnost. Ruský prezident vyzval Západ, aby se podílel na rekonstrukci země zničené válkou. Merkelové dle německého deníku připomněla Putinovi, že jeho země má coby člen Rady bezpečnosti OSN „zvláštní odpovědnost“.

Fotogalerie: - Zeman v Rusku

Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Miloš Zeman s Vladimirem Putinem
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Miloš Zeman a Dmitrij Medveděv

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

16%
84%
hlasovalo: 12732 lidí

Veřejnoprávní rozhlasová stanice Deutsche Welle píše v nadpisu článku o setkání obou státníků o „novém formátu jednání“, která by se měla týkat Sýrie. „Putinův mluvčí Peskov prozradil, že po tříhodinovém sobotním setkání se Putin a Merkelová shodli na jednání za účasti Francie a Turecka. K tomuto setkání by mělo dojít co nejdříve. Prozatím však nepadlo žádné datum a ani není zřejmé, jestli o této věci byla francouzská a turecká strana informována.“

Bulvární deník Bild ve svém krátkém komentáři zdůraznil, že povoleno fotit setkání Putina a Merkelové na malebném zámku Meseberg měli pouze dva oficiální fotografové. Jeden z Ruska a druhý z Německa. „Fotografie měly a také symbolizují soulad a harmonii. Pozvání kancléřky je vnímáno jako jistý druh ocenění. Putin se v Německu objevil poprvé od roku 2016,“ píše Bild s tím, že jedním z témat byla výstavba plynovodu Nord Stream 2.

Právě toto téma mělo být rovněž ostře diskutované. Kritici Merkelové poukazovali na fakt, že výstavbou plynovodu Nord Stream 2 se Německo stane ještě závislejší na Rusku. Dále připomínali, že existence Nord Stream 2 poškozuje Ukrajinu. Spolupředseda německých Zelených a jejich mluvčí pro zahraniční politiku Cem Özdemir dokonce volá po zastavení projektu Nord Stream 2. Něco takového však ze setkání Putina s Merkelovou rozhodně nevyplývá.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

13:02 „V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

Dnes náhle zemřel předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. V souvislosti s tím jsou obzvlášť prorocká…