Noviny: Nový pancéřovaný vůz pro ochranku koupí obrana od Audi

06.01.2016 6:18 | Zprávy
autor: vam, čtk

Ministerstvo obrany pro ochrannou službu Vojenské policie, která zajišťuje bezpečnost ministra i zahraničních delegací při jejich pobytu v Česku, koupí dvě limuzíny Audi. Za pancéřované auto a další totožné doprovodné vozidlo bez pancéřování zaplatí více než 14 milionů korun. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD).

Noviny: Nový pancéřovaný vůz pro ochranku koupí obrana od Audi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Limuzína Audi s Václavem Klausem

Ministerstvo obrany podle svého mluvčího Petra Medka oslovilo tři společnosti, které jako jediné vyrábějí auta s požadovanou třídou balistické odolnosti. "Smlouva byla nakonec podepsána se společností Audi. Vozidlo A8L Security a odpovídající duplicitní vozidlo bez balistické ochrany budou dodány do konce února," řekl deníku mluvčí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka před novináři: Mám SMS od Pavla. Také psal o „odstranění problému“

18:08 Macinka před novináři: Mám SMS od Pavla. Také psal o „odstranění problému“

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé sobě) odmítá, že by svými výroky vydíral prezidenta Petra …