Noviny: Stát vypíše nový tendr na výrobce poznávacích značek

04.03.2015 6:11

Ministerstvo dopravy do poloviny roku vypíše nový tendr na výrobce poznávacích značek. Jeho roční hodnota bude více než 100 milionů korun, píše Mladá fronta Dnes (MfD). Ministerstvo původně počítalo s tím, že od příštího roku bude pouze nařizovat, jakou podobu mají značky mít, a udílet licence na jejich výrobu soukromým výrobcům.

Noviny: Stát vypíše nový tendr na výrobce poznávacích značek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Vítěz výběrového řízení by měl být znám do konce listopadu. Ministerstvo s ním poté uzavře smlouvu na dobu neurčitou s možností výpovědi. Pro zájemce o zakázku uspořádalo seminář, kde je seznámilo s podmínkami. "Chceme mít od začátku transparentní proces," řekl deníku náměstek ministra dopravy Milan Feranec. Stát ročně objednává více než 1,6 milionu značek.

V ČR měl od příštího roku platit podobný systém, jako v sousedním Německu, tedy s více soukromými výrobci. "Německý model se zdá jednoduchý, ale je to spousta legislativních kroků. Zůstaneme proto u stávajícího modelu," sdělil MfD ministr dopravy Dan Ťok.

Značky státu nyní dodává brněnská firma Hicon. S Ministerstvem dopravy má smlouvu od roku 2001, předtím správa značek spadala pod Ministerstvo vnitra. Ministerstvo dopravy bylo v minulosti několikrát kritizováno, že značky od Hiconu kupuje draho. Ťok pro letošní rok s firmou vyjednal slevu ze 108 na 77 korun za kus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…