Noviny odhalily identitu Čecha, uneseného v Libyi. Pracoval tam prý jako kuchař

09.03.2015 22:08

Ministerstvo zahraničí se snaží "držet pod pokličkou" identitu Čecha uneseného v Libyi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jen ujišťuje, že úřady jsou v kontaktu s rodinou. Server iDnes.cz ale tvrdí, že byl unesen kuchař Pavel H. v Česku žijící na Vysočině, který do Libye cestoval opakovaně. Zatím není jasné, zda byl unesen, nebo se mu podařilo uniknout.

Noviny odhalily identitu Čecha, uneseného v Libyi. Pracoval tam prý jako kuchař
Foto: ČTK/AP AP
Popisek: Libyjský povstalec po dobytí sídla Muammara Kaddáfího v centru Tripolisu

Unesený devětačtyřicetiletý kuchař Pavel H. pracoval pro firmu od roku 2009, a to na pozici nazvané Catering coordinator. Jde o vedoucí pozici, na které dotyčný pracuje s desítkami podřízených a dohlíží na fungování zázemí pro ropné firmy, píše server. Muž žijící na Vysočině dohlížel na zásobování potravinami nebo na ubytování v poušti pro pracovníky na ropných polích. Toto zázemí poskytuje firma VAOS.

Pracovní podmínky jsou prý nastaveny tak, že muž pracoval šest týdnů v Libyi a tři týdny trávil doma. Stojí za pozornost, že v době únosu byl v Libyi i další Čech, ten se ale urychleně vrátil do vlasti. Zaměstnanci firmy VAOS byli domů povoláni i dříve, např. v době pádu diktátora Muammara Kaddáfího.

Zatím prý nelze vyloučit ani to, že Pavel H. teroristům unikl a nyní se skrývá v poušti. Pokud však byl skutečně unesen, je třeba počítat i s tím, že za něj bude požadováno výkupné a celý případ může bohužel skončit také jeho smrtí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

13:41 Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

Bruselský komisař prohlásil, že nový společný migrační pakt pro EU již brzo bude. Jen se prý musí po…