Nový vývoj! Zastavte povinné očkování. Vědec a převratné zprávy

30.11.2021 8:02 | Ze sítí

Nová varianta koronaviru omikron může obejít vakcíny, které bude třeba upravit. A pracuje se na nových lécích a dalších řešeních, které epidemii mohou ukončit. To jsou dle biochemika Michala Pohludky důvody, proč nad povinným očkováním vůbec neuvažovat. Zdůrazňuje, že není žádný „antivaxer“ a věří, že věda z toho lidstvo skutečně dostane. Jediným problémem je, že se teď stala nástrojem politiky a obchodu.

Nový vývoj! Zastavte povinné očkování. Vědec a převratné zprávy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Anketa

Bude nakonec od března 2022 povinné očkování? Třeba i jen vybraných skupin.

11%
86%
hlasovalo: 11446 lidí

Nová varianta koronaviru je z několika důvodů znepokojující. A tím největším problémem není, že je nakažlivější. Největší hrozbou podle něj je, že může snížit efektivitu očkování. „Jsou naočkovány miliardy lidí proti variantě viru, která tady za pár týdnů být už nemusí. A pokud současnou deltu nepřeválcuje Omikron, pak přijdou jiné a jiné varianty viru, protože očkováním vytváříme evoluční tlak na vir, aby se bránil,“ píše.

Takže se lidé budou muset buď přeočkovat, nebo si infekci prodělat. Pracuje se však na řešeních, která dokážou zasáhnout i jinou část viru než tu, která mutuje. Takže nakonec příběh pandemie může mít dobrý konec.

Především to ale znamená, že je passé uvažovat o povinném očkování. „Diskuse nad povinným očkováním je téma, které ztratilo smysl vůbec diskutovat. Tady někdo zaspal nebo má poradce, pro které se ta jednoduchá globální cesta stala náboženstvím,“ píše biochemik. Zdůrazňuje, že není žádný „antivaxer“ a věří, že věda z toho lidstvo skutečně dostane.

Jediným problémem je, že se teď stala nástrojem politiky a obchodu.

Druhá zpráva je jednoznačně pozitivní. Česko je podle experta na vrcholu pandemické vlny, nebo se k ní blíží. Není to „světlo na konci tunelu“, ale tvrdá data. Jen to není zřejmé, protože ÚZIS a média zveřejňují jen některá čísla.

Děs třeba vyvolala čísla z minulého víkendu, která lámala rekordy. Podle Pohludky je přitom vysvětlení jednodušší: Laboratoře nestíhají, na výsledky se čeká dlouho a o víkendu se to dohání. To je důsledek zanedbané testovací infrastruktury, na kterou se všichni vykašlali.

Na to doplácejí i pacienti, kteří čekají na výsledky dlouho a pak je pozdě nasazována léčba.

Podstatné ale je, že začíná klesat poměr pozitivních testů k negativním. Virová nálož v populaci zjevně začíná klesat.

„Vydržme těchto pár týdnů do Vánoc. Žádná další opatření v podobě lockdownu nemají význam,“ prosí.

Ministerstvo i ÚZIS by si podle něj měly uvědomit, že tendenční data, která poskytují, sice „motivují k očkování“, ale současně dohánějí lidi k psychickému šílenství.Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…