O nás hnusně, o opozici hezky? Z ANO přišel vzkaz Fridrichové

27.09.2021 9:38 | Ze sítí

Volební lídr hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se pořádně naštval na Českou televizi, konkrétně na pořad 168 hodin moderovaný Norou Fridrichovou. Zde je důvod.

O nás hnusně, o opozici hezky? Z ANO přišel vzkaz Fridrichové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
80%
hlasovalo: 17799 lidí

Před volbami v roce 2017 šéf hnutí ANO Andrej Babiš voličům vykládal, že sní o digitálním Česku, ve kterém už lidé nebudou muset běhat po úřadech, ale vyřeší si řadu věcí on-line. Vlajkovou lodí tohoto Babišova snu se měl stát tzv. Portál občana. Jenže ten toho ani po čtyřech letech Babišovy vlády moc neumí. „Digitální revoluce se nekoná,“ oznámila Fridrichová do kamer a nechala vypočítat věci, které Babiš v roce 2017 jako lídr nejsilnější strany a premiér v dalších čtyřech letech nesplnil.

V Portálu občana se můžete podívat, kdy vám končí občanka, ale většinou vás jen přesměruje na weby ostatních ministerstev, kde lidé otrocky všechno vyplňují stále dokola a o vyřešení svých přání na pár kliknutí si mohou nechat jen zdát. Platí to mimo jiné i u podání daňového přiznání.

Důvod? Podle pořadu 168 hodin se zkrátka a dobře ministrům Babišovy vlády nechce s digitalizací pohnout.

Ve druhé reportáži zmínila Fridrichová akci Milostivé léto. S tou před několika měsíci přišel lidovecký poslanec Marek Výborný, dnes reprezentant koalice SPOLU.

Lidovecký poslanec Marek Výborný, dnes reprezentant koalice SPOLU, před pár měsíci přišel s nápadem ulevit lidem zatíženým exekucemi. V rámci balíčku exekučních změn prošel i jeho nápad s tzv. Milostivým létem. Akce Milostivé léto odstartuje 28. října tohoto roku a potrvá 3 měsíce. Během nich dostanou dlužníci možnost splatit samotný dluh a poplatek exekutorovi ve výši 900 korun za každou vyřešenou exekuci. Další poplatky, jako úroky či odměny advokátovi, jim budou odpouštěny. Pokud lidé splatí základ svého dluhu v takto vymezené době, exekuce se tím vyřeší a oni budou moct pokračovat dál s čistým štítem.

Podmínkou pro využití akce nazvané Milostivé léto je, že člověk nesmí být v oddlužení. A to není vše. Milostivé léto lze uplatnit jenom na exekuce, které řeší soudní exekutoři. Takže nikoli u daňových a správních exekucí. Netýká se také vůbec žádných úvěrů, ani dlužních splátek na kreditních kartách.

I tak může akce Milostivé léto pomoct až 200 tisícům lidem.  

Moderátorka pořadu 168 hodin prozradila, že se už teď hlásí nemalé množství lidí, kteří chtějí kupříkladu matkám samoživitelkám pomoci, jejich dluh po 28. říjnu nezištně zaplatit a dotyčným tak obrovsky ulevit.

Fridrichová v reportáží ukázala příklad mladé maminky samoživitelky Kristiny Režné, které dva dluhy - nedoplatek u společnosti ČEZ ve výši 600 korun a nezaplacená pokuta revizorovi 1 500 - vystoupaly kvůli úrokům, odměnám advokátů a dalším poplatkům až na 85 tisíc korun. V akci Milostivé léto ale bude moci zaplatit jen 3 916 tisíc korun a exekuce se zbaví.  

Každý, kdo by chtěl této akce využít, má ideálně poslat exekutorovi doporučený dopis, ve kterém se dlužník odkáže na přesný zákon, z něhož akce Milostivé léto vychází a požádá exekutora, aby mu sdělil, jaká je výše původního dluhu, bez poplatků a úroků. Až se to dlužník dozví, tak tuto konkrétní částku může mezi 28. říjnem tohoto roku až 28. lednem roku příštího zaplatit kdokoli.

Volební lídr hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se kvůli tomu na ČT, a konkrétně na pořad 168 hodin, pořádně rozzlobil.

„Lidé obecně vnímají politiky (napříč) negativně. Bohužel se na tom podílí i ČT. Když vysílá pořad 168 hodin negativní reportáž, politiky (vládními) se to tam jen hemží. Když jde ale o reportáž pozitivní (tzv. Milostivé léto), politikům se důsledně vyhýbá. Obojí dnes hned po sobě,“ napsal na Twitteru.

Skutečností je, že zatímco v první reportáži pořadu 168 hodin bylo důkladně vypočítáno, co vládní hnutí ANO ústy Andreje Babiše slíbilo a následně nesplnilo, v reportáži druhé nepadlo jméno žádného politika, ačkoli právě politici Milostivé léto ve Sněmovně schválili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …