ODS opravuje nabouranou koalici: Nejdřív s TOPkou, po poledni s VV

05.04.2012 7:21

Ve Strakově akademii budou ve čtvrtek politici koaličních stran jednat o podmínkách zachování současné vlády. Nejprve bude řeč o požadavcích, kterými nejmenší koaliční strana - Věci veřejné - podmiňuje setrvání v kabinetu. Premiér a předseda ODS Petr Nečas o tom bude diskutovat se zástupci TOP 09. Klíčové jednání se pak uskuteční mezi předsedou vlády a představiteli Věcí veřejných po poledni. Nečas dal VV na dohodu čas do úterý 10. dubna. Informuje ČTK.

ODS opravuje nabouranou koalici: Nejdřív s TOPkou, po poledni s VV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o důvěře vládě
reklama

Poslanecký klub Věcí veřejných ve středu večer odhlasoval, že zástupci strany mají vést rozhovory o pokračování vlády a prosazení požadavků nejmenší vládní strany. Až pokud by jednání zkrachovala, ministři podají demise, řekl novinářům předseda VV Radek John. Fakticky se tak otevřela cesta k zachování koalice potom, co v úterý VV hrozily odchodem svých ministrů k 1. květnu.

Občanští demokraté nabídli VV revizi programu a zrušení tří ministerstev. V případě, že do úterý nebude dosaženo dohody, bude ODS prosazovat předčasné volby. Shodný postoj zaujala TOP 09.

Vládní krizi vyvolalo úterní rozhodnutí grémia VV, že jejich ministři podají neprodleně podmíněné demise. Strana chtěla jednat o další podpoře obnovené vlády, která by musela požádat sněmovnu o důvěru. Diskutovat VV chtěly o sloučení ministerstev, rekonstrukci vlády a inventuře koaliční smlouvy. Premiér ale prohlásil, že pokud obdrží demise, další jednání s VV nepřicházejí v úvahu. Ministři za VV nakonec na středečním jednání vlády demise nepodali.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…