ODS představila nový program. Slibuje snížení daní a obnovení zdravotnických poplatků

05.09.2014 17:55 | Zprávy
autor: vam, čtk

ODS slibuje ve svém staronovém programu zjednodušení a snížení daní, jednotnou DPH ve výši 15 procent či snížení odvodů zaměstnavatelů na sociální pojištění. Program představili na mimořádném kongresu strany členové expertního týmu. Občanští demokraté v některých bodech oprášili priority, které měli v programu už v minulosti.

ODS představila nový program. Slibuje snížení daní a obnovení zdravotnických poplatků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čerstvě zvolený předseda ODS Petr Fiala

Opoziční ODS program shrnula do 14 tezí. „Navazujeme na všechno dobré, s čím ODS oslovovala voliče v minulosti," řekl předseda ODS Petr Fiala k novému programu, který má motto Svoboda a naděje. Cílem má být podle Fialy především zlepšit životní podmínky pro „normální, slušné a pracovité lidi". Připustil, že strana bude moci program splnit teprve tehdy, pokud bude u vlády. Příští sněmovní volby budou za tři roky. V těch loňských ODS po kauzách spojených s vládou Petra Nečase (ODS) získala jen přes sedm procent hlasů a skončila v opozici.

Když byli ve vládě, daně zvyšovali. Teď je chtějí snižovat

Strana, která byla v minulosti součástí vlády, jež zvyšovala daně, nyní slibuje snížení základní sazby DPH a postupné sjednocení sazeb na 15 procentech. Ve stejné výši chce ODS zachovat daň z příjmu fyzických osob a je proti daňové progresi. Prioritou je také snížení povinných odvodů zaměstnavatelů na sociální pojištění zaměstnanců z 25 na 21,5 procenta a zrušení ekologických či uhlíkových daní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…