ODS se musí semknout a ukázat se voličům jako jednotná strana, míní Řápková

4. 9. 2013 17:45

Bývalá chomutovská primátorka a poslankyně Ivana Řápková se rozhodla, že nepovede kandidátku ODS v Ústeckém kraji. Jak to ovlivní občanské demokraty a jaké budou mít nakonec výsledky ve volbách? Na to Řápková odpovídala v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

ODS se musí semknout a ukázat se voličům jako jednotná strana, míní Řápková
Foto: Archiv
Popisek: Ivana Řápková
reklama

Řápková vysvětlila, že chtěla vést kandidátku jenom v případě, že bude mít většinovou podporu. Podle ní by se ODS měla semknout a ukázat se voličům jako jednotná strana.

Strana bude mít úspěch, jen pokud se semkne a podpoří svého lídra

„Podpora by byla zhruba šedesátiprocentní, a tak jsem se rozhodla nekandidovat. Jak se mohu spolehnout na pomoc ve volební kampani od oblastí, které byly proti tomu, abych se objevila na kandidátce?“ zeptala se v pořadu na ČRo.

Podle Řápkové by podpora měla být alespoň devadesát procent. „Aby měla ODS úspěch, tak lídr za sebou musí mít dobrý tým a podporu. Jestli je to padesát jedna nebo šedesát procent, tak je to málo,“ míní exposlankyně.

Bojujeme o to, abychom zůstali velkou stranou. Někteří si to neuvědomili

Ve Dvaceti minutách Řápková prohlásila, že ve volbách nebude kandidovat. Vyloučila tak spekulace, že by mohla kandidovat za některé hnutí, ve kterém se shromažďují příznivci Václava Klause. „Pokud jsem se rozhodla, že za ODS kandidovat nebudu, tak nebudu kandidovat vůbec,“ slíbila.

„Nechápu vnitřní souboj v ODS. Tam jde o to, abychom se semkli a byli jednotní. Jedná se o boj o pozice. Ale o jaké pozice? My bojujeme o to, abychom zůstali velkou stranou. Boj o to, abychom zůstali ve hře,“ připomněla Řápková a povzdechla si, že její kolegové si to neuvědomili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži o Iráku. Víme své. Robert Fico o Vrběticích a USA

9:54 Lži o Iráku. Víme své. Robert Fico o Vrběticích a USA

Vzpomínáte na lži USA o Iráku? zeptal se slovenský sociálně demokratický expremiér Robert Fico. A vy…