ODS se nelíbil vliv Moroze na Věci veřejné, prohlásil Stanjura

19.04.2012 18:17

Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS, přišel do pořadu Fakta Barbory Tachecí hovořit o rozpadu koaliční vlády. Řekl, že je pro pokračování vlády, pokud bude mít silnou podporu. Odkázal ovšem na příští týden na pondělí, kdy bude jasné, kolik poslanců se přidá na stranu vicepremiérky Karolíny Peake, která se oddělila od Věcí veřejných.

ODS se nelíbil vliv Moroze na Věci veřejné, prohlásil Stanjura
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura

Vláda by podle Stanjury měla pokračovat: „Já jsem zastánce pokračování vládní koalice za podmínky, že vláda bude mít pevnou podporu v Poslanecké sněmovně. Pokud by byla vláda jenom udržovací, pak by to nemělo cenu. Uvidí se v pondělí, kolik jich je.“

Věci veřejné až příliš ovlivňoval Michal Moroz

ODS se prý dlouho nelíbil vliv, který měl Vít Bárta a jeho spolupracovník Michal Moroz na Věci veřejné. Poté, co byl Bárta nepravomocně odsouzen za korupci, bylo podle Stanjury jasné, že koalice s Věcmi veřejnými nemůže pokračovat. Buď by časem došlo k rozvázání spolupráce, nebo by byl vyvíjen stále větší tlak na vystoupení Víta Bárty.

„Máme zprávy od lidí, jak to v posledních dnech vypadalo v klubu Věcí veřejných. Prý jim bylo doporučováno, aby dbali na rady pana Moroze,“ vysvětlil v pořadu Barbory Tachecí na Prima Family.

Je škoda, že Němcová odstoupila, ale chápu to

Tachecí rozhovor stočila na nedávné odstoupení Miroslavy Němcové z prezidentských primárek. Stanjura prohlásil, že se jedná o rozhodnutí předsedkyně sněmovny, které ho mrzí, ale rozumí tomu.

„Podrobnější zdůvodnění neznám. V této chvíli se vzhledem k ostatním okolnostem nevěnujeme našim prezidentským primárkám,“ dodal Stanjura. Poukázal na to, že je rozdíl mezi pohledem veřejnosti na předsedu Poslanecké sněmovny a pohledem na prezidenta, který je mnohem víc pod dohledem. Mohla to být jedna z příčin, proč Němcová vzdala kandidaturu.

Stanjura slíbil, že voliči budou mít dostatek času na to, aby se dostatečně seznámili s kandidátem ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

7:52 FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

Někdejší poslankyně Zelených Kateřina Jacques se nechala vyfotit nahá u vody. Měla k tomu zvláštní d…