ODS v Praze 13 potvrdila vyloučení Nečasové, ta se může odvolat

21. 2. 2014 13:39

Smírčí výbor ODS v Praze 13 potvrdil vyloučení Jany Nečasové (dříve Nagyové) ze strany. Oznámilo to dnes tiskové oddělení ODS. Nečasová, která čelí obvinění kvůli údajnému podplacení trojice bývalých poslanců ODS a zneužití Vojenského zpravodajství, se může do 30 dnů odvolat k celostátnímu smírčímu výboru.

ODS v Praze 13 potvrdila vyloučení Nečasové, ta se může odvolat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Nečasová byla z ODS vyloučena už loni kvůli porušení stanov. Povinnosti člena strany prý porušila tím, že s ODS nekomunikovala a nesdělila své aktuální osobní údaje, tedy třeba své nové jméno. Bývalý předseda ODS Petr Nečas se své ženy už dříve zastal. Jeho manželka se podle něj chovala ke straně vždy loajálně a ničím ji nepoškodila.

Z podplácení v kauze takzvaných trafik pro exposlance je stíhán i Nečasové současný manžel, expremiér Nečas. Tři bývalí poslanci už stíhaní nejsou, protože Nejvyšší soud je z pravomoci orgánů činných v trestním řízení vyňal. Kriminalisté se k oběma případům dostali na základě prověřování podezření na údajnou zločineckou skupinu složenou z podnikatelů a lobbistů, která se prý dopouštěla korupce při veřejných zakázkách a praní špinavých peněz.

Podle médií policie prošetřuje také to, jak Nečasová přišla k cennostem, které u ní byly nalezeny. Policie se podle MF Dnes domnívá, že Nagyová žádala drahé dárky za zařízení schůzky s Nečasem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…