ODS v čele s Fialou se dnes vrací do haly O2 universum na volební kongres

08.04.2022 6:30 | Zprávy

V pražské hale O2 universum začne dnes odpoledne volební kongres ODS. Premiér ODS Petr Fiala na něm bude v sobotu počtvrté obhajovat post předsedy strany. Stejně jako první místopředseda a ministr financí Zbyněk Stanjura nemá protikandidáta. Dnes Fiala, další členové vedení a ministři za ODS předstoupí před zhruba 600 delegátů s projevy. V sobotu dopoledne po bloku vystoupení hostů, mezi kterými budou předsedové vládních koaličních stran, začne volební část jednání.

ODS v čele s Fialou se dnes vrací do haly O2 universum na volební kongres
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Fiala na stejném místě obhájil mandát před dvěma lety s podporou 90 procent hlasů s ambicí dovést stranu po osmi letech v opozici do Strakovy akademie. Slib naplnil po říjnových sněmovních volbách, ve kterých v koalici Spolu s lidovci a TOP 09 občanští demokraté získali převahu nad hnutím ANO. Vládu, která má za sebou sto dnů hájení, Spolu utvořilo s koalicí Starostů a Pirátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jiří Slavík byl položen dotaz

Střet zájmů

Dobrý den, myslíte, že vzhledem k tomu, jak dopadly volby, že lidem vadí Babišův střet zájmů? Jak si vysvětlujete, že to dle výsledku voleb je většině lidí jedno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec nevěřil svým uším. Pavlův projev při jmenování Babiše ho nadzvedl

20:15 Holec nevěřil svým uším. Pavlův projev při jmenování Babiše ho nadzvedl

Česko má po dlouhé době znovu českého premiéra. Kontrast mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem přito…