ODS vyzývá občany, aby navrhovali, jakou byrokracii zrušit

16.03.2017 12:06

ODS chce radikálně omezit byrokracii a vyzývá občany, aby jí navrhovali největší absurdity, které by bylo vhodné zrušit. Předložené body chce zapracovat do svého volebního programu, který představí 22. dubna v Praze. Novinářům to dnes řekl předseda strany Petr Fiala. Zprávu přinesla ČTK.

ODS vyzývá občany, aby navrhovali, jakou byrokracii zrušit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„Českou republiku dusí obrovské množství byrokracie, administrativy, papírování. Komplikuje to život živnostníkům, podnikatelům, každému, kdo něco dělá, kdo aktivně pracuje,“ řekl Fiala. „S byrokracií musíme skoncovat. Ne nějakými kosmetickými úpravami, že to, co je tady na papíře, překlopíme do elektronické podoby a pak to znovu budeme tisknout na papír, to chce úplně jiný přístup,“ doplnil.

ODS proto vyhlásila kampaň, v níž se bude na internetu obracet na jednotlivé profesní skupiny a získávat od nich informace, jaké vyhlášky jim nejvíc překáží. Následně se chce zasadit o zrušení vyhlášek a zákonů, které považuje jak strana, tak občané za nadbytečné. „Chceme vytvořit veřejný tlak na to, aby téma boje s byrokracií bylo důležitým tématem, které se bude uskutečňovat po příštích volbách,“ řekl Fiala.

„Chceme, aby se opravdu změnil postoj státu vůči lidem, aby stát lidem sloužil, nebyl vypasený pašík, který se vůči nim chová arogantně a přenáší na ně velkou část svých vlastních úkonů,“ doplnil místopředseda ODS Martin Kupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…