Obavy koalice se naplňují. ODS je připravena dotáhnout EET k ústavnímu soudu

29.01.2016 14:15 | Zprávy

ODS je připravena podat ústavní stížnost, pokud koaliční poslanci 10. února schválí zákon o elektronické evidence tržeb. Tento termín si podle občanských demokratů prosadili v rozporu s jednacím řádem Sněmovny. Novinářům to dnes řekli předseda strany Petr Fiala a šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Fiala označil postup koalice za znásilnění parlamentní demokracie.

Obavy koalice se naplňují. ODS je připravena dotáhnout EET k ústavnímu soudu
Foto: ODS
Popisek: ODS

Koalice na dnešním jednání Sněmovny podle ODS porušila zákon, když zastavila debatu o EET a stanovila datum hlasování na 10. února. "Pokud koalice násilně prosadí zákon, který poškodí statisíce slušných a pracovitých lidí, obrátíme se na Ústavní soud. Elektronická evidence by byla zavedena jenom proto, že vládní koalice porušila zákon," uvedl Stajnura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přestup Foltýna k Fialovi. Odhaleno. Bazalová podává žalobu

0:00 Přestup Foltýna k Fialovi. Odhaleno. Bazalová podává žalobu

Publicistka, podnikatelka a bývala členka Rady ČTK Angelika Bazalová se obula do vládního koordináto…