Obecní blb. Další perla z války Zemana a jeho nepřátel

18.10.2016 6:32

Poslanec Jiří Zlatuška (ANO) nevěřícně hledí na slovní bitku mezi Hradem a dispečery letového provozu, v níž se mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček snaží obhájit pozdní příchod české hlavy státu na státní pohřeb Michala Kováče. Zlatuška si při hodnocení této kauzy věru nebral ubrousek před ústa a označil Ovčáčka za „obecního blba“.

Obecní blb. Další perla z války Zemana a jeho nepřátel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Český prezident Miloš Zeman přijel pozdě na pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče. Na tuto skutečnost upozornila jak slovenská, tak česká média a mluvčí prezidenta se jal Zemana hájit. Znovu hovořil o nepřijatelném útoku na hlavu státu ze strany buranských novinářů a tzv. pražské kavárny. Přidal vysvětlení, že za zpoždění českého letounu mohlo počasí. Zpětná analýza dat o počasí na trase letu však toto vysvětlení zpochybňuje.

Ovčáček proto přidal další vysvětlení. Napsal, že za zpoždění letu nesou odpovědnost letečtí dispečeři, kteří se však proti tomuto tvrzení rychle a důrazně ohradili. Vedoucí vnějších vztahů Řízení letového provozu ČR Richard Klíma pro Český rozhlas prohlásil, že sám pilot letu požádal o start letounu o pět minut později, než měl, a dispečeři museli nechat přistát jiný letoun. Pokud by se zachovali jakkoli jinak, ohrozili by bezpečnost na letišti a lidské životy v přistávajícím letounu, což nelze připustit.

Když se na tuto přestřelku dívá poslanec Jiří Zlatuška, má za to, že s „obecními blby“ to bývá složité, když se z nich dělají mluvčí prezidenta.

„Kategorie obecního blba bývala v minulých méně politicky korektních letech vyhrazena pro osoby, které pro posměch ostatních potulovaly po návsi. Když se z nich dělají prezidentští mluvčí, nabývá to zcela jiných grádů. (A nemám nic proti politické korektnosti – ta s sebou adoraci ukrutné blbosti sama o sobě nenese.),“ napsal zákonodárce na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

12:31 My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

V nedělí Partii televize Prima proti sobě zasedli vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková…