Objem veřejných zakázek v Česku v lednu vzrostl o dvě pětiny

11.03.2018 22:11

Veřejní investoři v Česku v lednu zadali firmám 3 403 zakázek za 51 miliard korun. Hodnota meziročně vzrostla o 40 procent, počet se snížil o necelou čtvrtinu. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl o 42 procent. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research, které má ČTK k dispozici.

Objem veřejných zakázek v Česku v lednu vzrostl o dvě pětiny
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

„Meziroční srovnání je ovlivněno vysokou úrovní ze začátku loňského roku, kdy byly masivně zadávány zakázky oznámené před změnou zákona o veřejných zakázkách z října 2016,“ uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek.

Největší zakázku za 14 miliard korun na rámcovou smlouvu o poskytování dodávek určených druhů minerálních olejů prostřednictvím železnice zadala společnost Čepro.

Největší objem veřejných zakázek připadá dlouhodobě na stavebnictví, v lednu to podle údajů inženýrské společnosti ÚRS Praha byla zhruba čtvrtina. Jedna zadaná stavební zakázka překročila miliardu korun. Šlo o přeložení tramvajového vedení do Plotní ulice v Brně pro sdružení IMOS Brno, Strabag a Dopravní stavby Brno za 1,45 miliardy korun.

Hodnota nově vypsaných veřejných zakázek v lednu meziročně vzrostla o 42 procent na 17,4 miliardy korun. Počet se zvýšil o 30 procent na 653. Největší výběrové řízení vyhlásil Moravskoslezský kraj na zajištění dopravní obslužnosti v okrese Nový Jičín.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…