Obrovské provázání politiky s organizovaným zločinem. Už na úrovni obcí. A píše se to v oficiální zprávě ministerstva vnitra

26. 5. 2017 8:40

Server Českého rozhlasu má k dispozici zprávu Ministerstva vnitra o provázanosti politiky a zločinu. Závěry v této zprávě vyznívají pro české občany hrozivě.

Obrovské provázání politiky s organizovaným zločinem. Už na úrovni obcí. A píše se to v oficiální zprávě ministerstva vnitra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na území České republiky v roce 2016 ukazuje, jak se manipuluje s dotacemi už na úrovni obcí. Někdo manipuluje s dotacemi tak, aby se k penězům dostali ti „správní lidé“ a pár let na to nikdo nepřijde. Až když volby vyhraje opozice a nahlédne do útrob fungování města či obce, začnou se dít věci.

„Podnikatelský subjekt si vybere svého úředníka nebo voleného zástupce státní správy nebo samosprávy, se kterým spolupracuje při výběrovém řízení a o takto získané finanční prostředky se rozdělí,“ popisuje v dokumentu, který v pondělí schválila vláda, Ministerstvo vnitra.

Týká se to jak rozdělování národních dotací, tak i dotací z Evropské unie. Zločinci změnili taktiku, nezneužívají už celou dotační sumu, ale jen její část, přičemž se tuto část snaží doložit jako legálně využitou za pomoci různých dodaných dokladů a operací.

Celý článek naleznete ZDE.

Jenže to ještě pořád není to nejhorší. To nejhorší přijde teď. „Provázanost skupin organizovaného zločinu do všech stupňů politického života i do státních úřadů nabyla obrovských rozměrů a jednoznačně je možno hovořit o výrazných prvcích šedé ekonomiky a získávání politického vlivu,“ konstatuje ministerstvo.

Zločinci také více využívají k páchání nepravostí kybernetický prostor. Získávají na něm informace. Ačkoli se tedy zdá, že od roku 1994 je v Česku nejnižší míra zločinnosti, pak vysvětlením tohoto faktu může být, že se zločinci přesunuli z ulic na internet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…