Obstrukce kvůli restitucím nebudou, odpovídá Dolejš čtenáři

13.06.2012 21:54

Poslanec za KSČM Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz na dotaz ohledně možnosti blokování církevních restitucí. Podle něj k tomu opozice příliš možností nemá.

Obstrukce kvůli restitucím nebudou, odpovídá Dolejš čtenáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Obstrukce mohou jen získat něco času či zdůraznit problém. Jinak samozřejmě záleží na svornosti hlasovacích bloků. Pokud si vláda udrží svoji většinu, tak samozřejmě si své návrhy schválí,“ myslí si poslanec.

Komunista čtenáři, který restituce považuje za prasárnu, vysvětlil, že možnosti obstrukcí či jiného protahování jen znamená posunutí zákona o několik dní, ale nezabrání mu.

„Vyčlenění jiných hodin pro třetí čtení návrhu zákona lze vetovat, ale pokud má vláda v tomto punktu stále většinu, tak naděje je spíše v rozhodnutí senátu které lze přehlasovat majoritou 101 a případné veto prezidenta rovněž. Takže jedině tlak veřejnosti na konkrétní koaliční poslance je to, co může pomoci,“ uvedl Dolejš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…