Obstrukce kvůli restitucím nebudou, odpovídá Dolejš čtenáři

13.06.2012 21:54 | Zprávy

Poslanec za KSČM Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz na dotaz ohledně možnosti blokování církevních restitucí. Podle něj k tomu opozice příliš možností nemá.

Obstrukce kvůli restitucím nebudou, odpovídá Dolejš čtenáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Obstrukce mohou jen získat něco času či zdůraznit problém. Jinak samozřejmě záleží na svornosti hlasovacích bloků. Pokud si vláda udrží svoji většinu, tak samozřejmě si své návrhy schválí,“ myslí si poslanec.

Komunista čtenáři, který restituce považuje za prasárnu, vysvětlil, že možnosti obstrukcí či jiného protahování jen znamená posunutí zákona o několik dní, ale nezabrání mu.

„Vyčlenění jiných hodin pro třetí čtení návrhu zákona lze vetovat, ale pokud má vláda v tomto punktu stále většinu, tak naděje je spíše v rozhodnutí senátu které lze přehlasovat majoritou 101 a případné veto prezidenta rovněž. Takže jedině tlak veřejnosti na konkrétní koaliční poslance je to, co může pomoci,“ uvedl Dolejš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…