Obviněných v metanolové kauze je už čtrnáct

15.09.2012 11:48

Podle zpravodajského serveru iDnes.cz stoupl počet osob obviněných v souvislosti s kauzou jedovatého alkoholu na čtrnáct. Během noci z pátku na sobotu obvinila policie další dva lidi, oba z Olomouckého kraje. Současně se potvrdilo, že dva pacienti, které přijala třinecká nemocnice, se skutečně otrávili metylalkoholem.

Obviněných v metanolové kauze je už čtrnáct
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto
reklama

"V průběhu pátečního večera a sobotního rána jsme obvinili další dvě osoby. Obě jsou z Olomouckého kraje," řekl mluvčí policejního prezidia Tomáš Hulan.

Další dvě osoby zadrželi v noci i v kraji Moravskoslezském. "V současnosti máme v kraji dvanáct zadržených podezřelých lidí. Osm z nich je obviněných, tři lidé jsou ve vazbě," uvedla krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Na Zlínsku mají celkem čtyři obviněné. "V pátek jsme zadrželi tři osoby, z toho dvě byly obviněné, třetí je stále jen zadržená. Večer jsme pak zadrželi ještě jednoho člověka, v pořadí již šestého v kraji," uvedl zlínský policejní mluvčí Pavel Jaroš.

Možná jsou i další otrávení

Muž hospitalizovaný v Třinci již dostává speciální norský lék působící jako protijed. Stav druhé pacientky je o něco lepší.

Ve zlínské nemocnici čekají na výsledky testů další dva muži ve věku 27 a 28 let. Také u nich mají lékaři podezření na požití závadného alkoholu. Celkový počet lidí hospitalizovaných v nemocnici ve Zlíně kvůli otravě metanolem je deset.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …