Od Klause ml. zahřmělo. Dohra Zemanova projevu: On to dá spatra, zato „umělci“ musí číst dvě věty z papíru!

27.12.2019 10:08

Nejen na obsahu, ale i na formě záleží. Právník Tomáš Grygar z Trikolóry kladně ohodnotil, že prezident Zeman nečetl vánoční poselství z papíru. A vzpomněl na ty, kdo Zemana kritizovali, ale bez papíru se neobešli. Například zpěvačka Lenka Dusilová. I projevy na Letné byl spíše čtené.

Od Klause ml. zahřmělo. Dohra Zemanova projevu: On to dá spatra, zato „umělci“ musí číst dvě věty z papíru!
Foto: Screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman při vánočním poselství

Prezidentovo vánoční poselství, které zaznělo včera, pochválil také právník Tomáš Grygar, člen Trikolóry. Ani ne tak obsah, jako formu. „Šlo vidět, že prezident Zeman je ve formě, z patra, bez papíru pronesl výborný projev. Kdo v jeho věku by to dokázal?“ kladl si otázku. Zmíněný projev měl 16 minut, prezident v něm prohlásil Česko za úspěšnou zemi, pochválil nízkou nezaměstnanost a zadluženost, stabilní ekonomický růst i růst starobních důchodů a průměrné mzdy. Pohaněl pomalost výstavby dálnic a soudních řízení a také varoval před náboženským vnímáním otázek změny klimatu. A popřál, aby lidé dále byli svobodnými osobnostmi, které sebou nenechají manipulovat a budou si tvořit vlastní názor.

Anketa

Prospěl spolek Milion chvilek pro demokracii České republice?

7%
93%
hlasovalo: 62814 lidí
Grygar projev srovnal s jinými: „Jaký rozdíl oproti těm o desítky let mladším pseudoumělcům, kteří při protestech proti Zemanovi z papíru museli číst i dvě věty a ještě u toho koktali.“ Jako příklad dal vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové z roku 2016. „Mám na srdci pár slov, je to důležitý,“ začala tehdy zpěvačka a otevřela papírek. „Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu, který popírá svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor, děkujeme,“ vzkázala zpěvačka.

Čtení z papíru nebo z mobilu bylo také častým jevem na demonstraci na Letné v listopadu. Bez papíru mluvila například disidentka Dana Němcová, rapper Slam nebo demonstrantka Filipová, která se s Babišem soudila o výrok, že byli demonstranti zaplacení. Ovšem Mikuláš Minář, jeho pravá ruka Benjamin Roll a většina dalších vystupujících se držela toho, co měla na papíru před sebou. Včetně herců, kteří na akci vystoupili, jako Aňa Geislerová, Martha Issová, Bolek Polívka, Ivan Trojan nebo Bára Hrzánová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan řekl, kde se bude vyhazovat. Konkrétně

13:23 Rakušan řekl, kde se bude vyhazovat. Konkrétně

Předseda Starostů Vít Rakušan zopakoval, že ho mrzí volební výsledek v rámci koalice PirSTAN, kdy ka…