Odborář Středula lhal, omluví se? Ostrý text senátora Valenty na Facebooku

4.4.2016 3:00 odp.

Co myslíte, omluví se odborářský předák Josef Středula všem živnostníkům a OSVČ za to, že požadoval, aby se navýšily jejich odvody na zdravotní pojištění, jinak že by drobní podnikatelé měli mít nárok jen na třetinovou sádru nebo třetinu srdeční chlopně? Tak těmito slovy prostřednictvím sociální sítě Facebook vystoupil senátor Ivo Valenta. A nebyl sám.

Odborář Středula lhal, omluví se? Ostrý text senátora Valenty na Facebooku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Šéf odborů Josef Středula prohlásil, že OSVČ přečerpávají systém zdravotního pojištění. Jak však zjistil server Podnikatel.cz, není to pravda.

„O OSVČ se před týdnem obul šéf odborů Josef Středula, podle kterého přečerpávají systém zdravotního pojištění a měly by do něj odvádět více. Své prohlášení Středula ještě okořenil větou o tom, že by OSVČ dle „odvodové logiky“ měly dostávat jen třetinovou sádru nebo třetinu srdeční chlopně. Středulova teze o přečerpávání systému zdravotního pojištění od OSVČ má však jednu vážnou trhlinu, není totiž pravdivá. Jak ukazují statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP), které má server Podnikatel.cz k dispozici, odvádí OSVČ do systému zdravotního pojištění více, než za ně zdravotní pojišťovny zaplatí na zdravotních nákladech. V případě Všeobecné zdravotní pojišťovny, největší tuzemské pojišťovny v ČR, jde dokonce o dvojnásobek," cituje ve svých závěrech Podnikatel.cz.

Na něj se ve svém textu odkazuje taktéž Ivo Valenta. „A dnes je zřejmé, že pan Středula nejenže nemluvil pravdu, ale dokonce že OSVČ odvádí do veřejného zdravotního pojištění více peněz, než z něj v konečném důsledku sami čerpají," doplnil zástupce horní komory Parlamentu.

Josef Středula, často výřečný na Twitteru, se k tématu doposud nevyjádřil. Oznámil jen, že bude přítomen jednání ohledně situace ve zdravotnictví. A taktéž poslal vzkaz: „Zvyšme mzdy a platy."

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

14:02 USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinsk…