Odbory mají vzor. Lenina, děsí se Štětina

23.05.2011 7:02

Podle senátora Jaromíra Štětiny lze sobotní protest odborářů přirovnat ke komunistickým formám třídního boje. Koalice jim ale prý musí odolat.

Odbory mají vzor. Lenina, děsí se Štětina

Koaliční kabinet Petra Nečase (ODS) se podle senátora Jaromíra Štětiny nesmí zaleknout útoků nátlakových skupin a musí reformy dovést do konce.

Sobotní protivládní demonstraci, která se uskutečnila v Praze, označil senátor Jaromír Štětina dokonce za zostřenou fázi třídního boje.

Uvedl, že kromě odborových svazů a známých občanských sdružení podporují protivládní akce i podivné osoby z řad extrémistů.

Po vzoru Vladimira Iljiče

"Složení podporovatelů a organizátorů protivládních demonstrací je velmi podivné. Extrémistů je mezi nimi celá řada. Kromě komunistů například jde o iniciativu Ne základnám, České kluby pohraničí a podobně. Při pohledu na tyto spolky konstatuji, že se řídí učením V. I. Lenina o zostřené fázi třídního boje," uvedl Štětina v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Štětina: Hučín není blázen, je to čestný muž

"Zásadním úkolem vlády je, aby přežila všechny útoky a dotáhla reformy do konce. Bez ohledu na sebevětší nátlak. Vláda nesmí podlehnout představě, že extrémisté mohou něčeho nátlakem dosáhnout. Nemluvím ovšem o odborech a slušných organizacích. Mám na mysli podivné osoby a spolky, které protestů zneužívají pro svoje cíle," dodal senátor.

Milionový protest

V sobotu v centru Prahy demonstrovalo až 40 tisíc odborářů a dalších nespokojených zástupců veřejnosti. Nelíbí se jim plánované reformy současné koaliční vlády. Protest  podle odhadů ČMKOS stál asi 4,5 milionu korun.

Čtěte také:

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poručíme větru, dešti. Soudem? Klause možná trefí šlak, Gretu pochválili

17:50 Poručíme větru, dešti. Soudem? Klause možná trefí šlak, Gretu pochválili

Jaká má být „Zelená dohoda pro Evropu“? Evropský parlament už se usnesl, i když s výhradou, že toto …