Odbory od Müllerové čekají řešení nezaměstnanosti

15.11.2012 14:20

Předseda odborového svazu Kovo Josef Středula očekává od nové ministryně práce Ludmily Müllerové (TOP 09) změnu stylu a vstřícnost. Středula též doufá, že po nástupu do funkce okamžitě svolá předsednictvo tripartity a poté i zasedání tripartity. Prioritou ministryně by podle něj mělo být řešení nezaměstnanosti. Prezident Václav Klaus jmenuje Müllerovou ministryní v pátek.

Odbory od Müllerové čekají řešení nezaměstnanosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ludmila Müllerová
reklama

Nahradí odcházejícího Jaromíra Drábka (TOP 09), který odešel kvůli obvinění svého náměstka Vladimíra Šišky z podplácení. "Jestliže by pokračovala ve šlépějích některých ministrů této vlády, tak se obáváme, že by ten dialog nemusel být," řekl novinářům Středula. "Věřím, že se paní Mülerová poučí a bude komunikovat," uvedl.

Müllerová začne stávkou

První, co Středula bude chtít slyšet, je, jak chce ministerstvo práce a sociálních věcí řešit nezaměstnanost, která činí 8,5 procenta. Podle něj totiž půlmilionová armáda nezaměstnaných může v době krize vytvářet jakýkoliv produkt.

Středula též očekává, že Müllerová svolá předsednictvo tripartity, které se už tento měsíc mělo konat, a pak i tripartitu. "Nechceme vytahovat bojové vlajky hned, těšíme se na jednání," dodal. Tripartita je společným dobrovolným dohadovacím a iniciativním orgánem odborů, zaměstnavatelů a české vlády. Müllerová nastoupí na úřad poté, co odbory ve zdravotnictví a sociálních službách vyhlásily v úterý stávkovou pohotovost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…