Odchod Britů z EU bude nejvíc mrzet Američany, vysvětloval Jandák v rádiu

28.06.2016 19:14

Sociálnědemokratický poslanec Vítězslav Jandák zřejmě v politice po tomto volebním období skončí. Naznačil to v pořadu Kauza dne na rádiu Impuls. Uvedl také, že by byl pro posílení pravomocí Evropského parlamentu, tak aby mohl odvolávat eurokomisaře.

Odchod Britů z EU bude nejvíc mrzet Američany, vysvětloval Jandák v rádiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítězslav Jandák
reklama

V pořadu také dostal otázku, jak by hlasoval v referendu o vystoupení naší země z EU. Odpověděl, že má řadu připomínek k EU, ale hlasoval by proti vystoupení. Podle Jandáka EU neměla ve svém čele nikdy tak slabé vedení, jaké má teď.

Řeč přišla také na britské referendum. Podle Jandáka byli Britové v politice vždy chytrý národ. Británie nebyla nikdy stoprocentním členem, vždy měli jedním krokem nakročeno ven z EU.

Odchod Británie prý bude nejvíc mrzet Spojené státy, protože Británie byla vždy prodloužená ruka USA v EU. Naopak Německo Brexit posílí. Podle Jandáka by z EU mohla také odejít Francie. „Na krku máme možné vítězství Le Penové a možné vyvolání referenda o vystoupení Francie,“ uvedl.

Brexit prý také bude mít dopad v tom, že velmi brzo skončí embargo vůči Rusku. „Vystoupení Britů, myslím, proto bude mít pozitivní dopad na klima v Evropě,“ podotkl Jandák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…