Odepisujete Babiše? Pořád je několik kroků před soupeři, myslí si komentátor

1. 4. 2021 16:40

Komentátor Petr Holec se v komentáři pro Info.cz vyjádřil k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Stokrát můžete Babiše odepsat, stokrát vás převeze. Naposledy to pocítili komunisté,“ nechal se slyšet Holec.

Odepisujete Babiše? Pořád je několik kroků před soupeři, myslí si komentátor
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátor Info.cz Petr Holec
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19153 lidí

„Už se zdálo, že Babišovi kvůli pěti miliardám pro armádu zle zatopí komunisté a padne ministr obrany Metnar. A vidíte: zbylé peníze má armáda zpátky a místo komunistů teď Babiš ‚vládne‘ s maturanty,“ podotkl Holec na začátku a zopakoval celou anabázi s komunisty, kteří před časem podmínili svou podporu vlády tím, že se vojákům vezme deset miliard korun na modernizaci. Nyní se však peníze armádě vrátily. 

„Zmíněných pět miliard totiž armádě ‚držel‘ jen do té doby, dokud komunisty ještě naposledy potřeboval: tedy na schválení novely státního rozpočtu a nejspíš i posledního nouzového stavu. Po jeho prodloužení minulý týden Babiš soudruhy definitivně ‚prohodil‘, jak říkají byznysmeni,“ poznamenal Holec a dodal, že šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi nezbylo nic jiného než televizní brek o „dohodovacím řízení“ o podpoře vlády. A komunisté opravdu mají do úterý korespondenčně rozhodnout o tom, zda dál tolerovat vládu, jež neplní některé podmínky. To, že strana zahájila dohodovací řízení s ANO, oznámil Vojtěch Filip dnes. 

„Filip poslední dobou nepůsobí nejbystřeji, takže mu nejspíš uniklo, že Babiš jeho vymírající partu do podzimních voleb už nepotřebuje. Vláda sice stále bojuje s covidovou pandemií, jinak ale víceméně dovládla; takřka žádné zásadní věci už nechystá. Deset miliard pro armádu je symbolickou tečkou za vládním angažmá komunistů,“ dodal Holec. 

Podobně je to podle něj i s maturitami, kdy Babiš navrhoval úřední maturity a jedná o tom se samotnými maturanty. „Ano, studenti říkají, že Babiše nebudou volit, i kdyby jim zařídil sto úředních maturit. Možná ne. Jenže studenti mají i rodiče, kteří už jsou ve věku voličů ANO. A ti si třeba právě na maturitu pro své děti vzpomenou, až se zase budou trápit nad volební urnou. Můžete Babiše stokrát nenávidět, jedno mu ale musíte přiznat: stále bývá o několik kroků před svými soupeři,“ uzavřel Holec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…