Odešel z TOP 09 a promluvil: Drsná slova výrazného činitele

17.01.2019 8:51

Exstarosta Prahy 1 Oldřich Lomecký kritizuje stranu TOP 09, z níž odešel loni v prosinci. Podle jeho slov totiž dříve konzervativní strana nabrala směr k liberálnímu aktivismu. Řekl to v rozhovoru pro deník N.

Odešel z TOP 09 a promluvil: Drsná slova výrazného činitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oldřich Lomecký

„Bylo špatné opustit politiku, která vznikla v roce 2009,“ míní k situaci v topce Lomecký, bývalý dlouholetý starosta Prahy 1. Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg však s jeho vyjádřeními nesouhlasí a uvádí, že Lomeckého slova vycházejí z uraženosti a ublíženosti. Podle něj je topka nadále strana budovaná na židovsko-křesťanském dědictví.

Původní text ZDE

Anketa

Zvažujete, že budete volit Jaromíra Soukupa?

65%
hlasovalo: 24812 lidí

Lomecký tvrdí, že tím, že se strana posouvá k liberálnímu aktivismu, znamená to totální zánik. „Konzervativní pravicoví voliči, které jsme měli, přejdou k ODS. A ti liberálně-aktivističtí budou volit Piráty nebo jiné skupiny,“ uvádí Lomecký ke svému odchodu ze strany a vyvrací, že by jeho odchod a následná kritika souvisely se špatným volebním výsledkem v Praze 1.  

V rozhovoru se Lomecký vrátil do roku 2014, kdy tvrdí, že sice strana odešla do opozice, ale měla zůstat u svých hodnot. „Názorový posun stranu strašným způsobem znevěrohodnil a voliči, kteří s ní začínali, se k ní už nikdy nevrátí,“ dodal.

Za svá slova se pak dočkal kritiky také od předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. Ten uvádí, že Lomecký byl člověk, jehož politika stranu poškozovala. 

 


 

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…