Odešel z TOP 09 a promluvil: Drsná slova výrazného činitele

17.01.2019 8:51

Exstarosta Prahy 1 Oldřich Lomecký kritizuje stranu TOP 09, z níž odešel loni v prosinci. Podle jeho slov totiž dříve konzervativní strana nabrala směr k liberálnímu aktivismu. Řekl to v rozhovoru pro deník N.

Odešel z TOP 09 a promluvil: Drsná slova výrazného činitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oldřich Lomecký
reklama

„Bylo špatné opustit politiku, která vznikla v roce 2009,“ míní k situaci v topce Lomecký, bývalý dlouholetý starosta Prahy 1. Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg však s jeho vyjádřeními nesouhlasí a uvádí, že Lomeckého slova vycházejí z uraženosti a ublíženosti. Podle něj je topka nadále strana budovaná na židovsko-křesťanském dědictví.

Původní text ZDE

Anketa

Zvažujete, že budete volit Jaromíra Soukupa?

65%
hlasovalo: 24765 lidí

Lomecký tvrdí, že tím, že se strana posouvá k liberálnímu aktivismu, znamená to totální zánik. „Konzervativní pravicoví voliči, které jsme měli, přejdou k ODS. A ti liberálně-aktivističtí budou volit Piráty nebo jiné skupiny,“ uvádí Lomecký ke svému odchodu ze strany a vyvrací, že by jeho odchod a následná kritika souvisely se špatným volebním výsledkem v Praze 1.  

V rozhovoru se Lomecký vrátil do roku 2014, kdy tvrdí, že sice strana odešla do opozice, ale měla zůstat u svých hodnot. „Názorový posun stranu strašným způsobem znevěrohodnil a voliči, kteří s ní začínali, se k ní už nikdy nevrátí,“ dodal.

Za svá slova se pak dočkal kritiky také od předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. Ten uvádí, že Lomecký byl člověk, jehož politika stranu poškozovala. 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…