Odměna od Janečkova fondu za zveřejněnou nahrávku s Kleslovou. Nenechal se zastrašit, chválí Babišova exnáměstka

05.12.2015 20:49

Když ministr financí, miliardář a zakladatel hnutí ANO Andrej Babiš kritizuje předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, opakovaně se dovolává informací, které o Kalouskovi zveřejnil Nadační fond boje proti korupci Karla Janečka. Od teď se ale může Babiš dívat na fond i jinak. NFPK totiž hodlá ocenit někdejšího Babišova náměstka na ministerstvu financí Lukáše Wagenknechta za to, že nemlčel o počínání Radmily Kleslové, bývalé pražské šéfky ANO.

Odměna od Janečkova fondu za zveřejněnou nahrávku s Kleslovou. Nenechal se zastrašit, chválí Babišova exnáměstka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý 1.náměstek ministerstva financí Lukáš Wagenknecht

Podle informací serveru Neovlívní.cz se Nadační fond boje proti korupci Karla Janečka chystá ocenit Lukáše Wagenknechta. Bývalý náměstek si podle fondu zaslouží cenu za to, že se vzepřel snahám Kleslové zasahovat do dění v dozorčí radě společnosti ČEZ. To však není jediný důvod. Wagenknecht si prý zaslouží cenu i za to, že se nenechal od někdejší pravé ruky Andreje Babiše zastrašit.

Aby Wagenknecht dokázal, že čelil jejímu tlaku, poskytl médiím nahrávku telefonického hovoru s političkou. Na veřejnost následně pronikly informace o tom, že Kleslová pobírala vysoké odměny za poradenství pro ČEZ. Kleslová si celou situaci vyhodnotila a stáhla se z vedení ANO.

A server k tomu dodává: „Radmila Kleslová i ve svém zdůvodnění rezignace na Wagenknechta nezapomněla a zopakovala, že se jí cíleně snaží zdiskreditovat. A zastal se jí Andrej Babiš, který celý příběh shrnul pro Deník.cz slovy: ‚Pokud měl pan Wagenknecht problém s její smlouvou, měl trvat na jejím zrušení, ne to bonzovat a mstít se Kleslové, protože si myslel, že stála za jeho odvoláním. To je samozřejmě blbost‘.”

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

4:37 „Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

Světu je Západ lhostejný. Je to vidět jak na sdružení BRICS, tak na stavu klesající migrace, pro kte…