Odměny pro zdravotníky jsou v nedohlednu. Pokud nejste náměstek ministra

08.02.2021 11:06

Ministři zdravotnictví za hnutí ANO, počínaje Adamem Vojtěchem, slibovali a slibují, že se zdravotníci za své velké nasazení v boji s pandemií koronaviru dočkají speciální finanční odměny. Jenže zdravotníci pracují na plné obrátky již celé měsíce a odměn se prozatím nedočkali. Přesněji řečeno, někdo už odměny dostal. Třeba někteří nejbližší podřízení ministra zdravotnictví. Většina řadových lékařů má však prozatím smůlu. A ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek odměny dlouhodobě odmítá.

Odměny pro zdravotníky jsou v nedohlednu. Pokud nejste náměstek ministra
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Server Českého rozhlasu se podíval na to, zda už se zdravotníkům vyplácí odměny za nelehký boj s koronavirem. A dospěl k následujícímu zjištění.

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

92%
8%
hlasovalo: 14280 lidí

 „Zatímco lékařům nepřišla na bankovní účet za zvládnutí podzimní vlny koronaviru ani koruna navíc, na ministerstvu zdravotnictví vyplatil šéf resortu Jan Blatný (za ANO) náměstkům a ředitelům odborů na mimořádných odměnách téměř čtyři miliony korun. Někteří náměstci ministra získali až 250 tisíc korun hrubého, ředitelé jednotlivých odborů si mohli za období od července do listopadu přijít i na 277 tisíc korun,“ napsal server.

Za co přesně však podřízení ministra dostali až čtvrt milionu však resort nechce sdělit s tím, že jde o osobní informace.

Blatný uvedl, že by rád, aby se odměny dostaly na účet řadových zdravotníků v dubnu ve výplatě za březen, ale poznamenal, že to nezáleží jen na něm.

Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka tím kabinet Andreje Babiše jen ukazuje, že mu na zdravotnících příliš nezáleží.

„Nechci hodnotit práci úředníků na ministerstvu zdravotnictví. Připadá mi ale naprosto trapné, že se zdravotníci marně doprošují již několik měsíců finanční odměny za podzimní boj s epidemií,“ zdůraznil Kubek.

Dnes již bývalý náměstek Jana Blatného Aleksi Šedo si přišel za 4 měsíce na 100 tisíc. Není přitom bez zajímavosti, že dosud stále sloužící náměstek Vladimír Černý, který se objevuje v televizních pořadech i na tiskových konferencích, odměny zatím nedostal. A prý je mu to úplně jedno.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek odměny dlouhodobě odmítá.

„Odmítl jsem odměny a požádal jsem, abych žádnou nedostal a mohly být dány jiným pracovníkům. Zejména kolegům, kteří vyvíjejí systém ISIN (Informační systém infekčních nemocí), nebo analytikům, kteří mají během měsíce i dvanáct nočních směn. Je to takhle spravedlivější,“ odpověděl na dotaz serveru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

7:17 Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Danie…