Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii, zopakoval Okamura

27.10.2021 17:18 | Ze sítí

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil další ze svých pravidelných videí na Youtube, které se věnují posledním aktualitám. SPD odmítá nová vládní omezení, které souvisí se zvyšujícím se počtem nově nakažených. „Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii,“ uvedl Okamura. Vyjádřil se také k nemocnému prezidentovi Zemanovi, kde dal jasně najevo svůj názor. „Odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života,“ uvedl Okamura.

Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii, zopakoval Okamura
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Tomio Okamura v debatě na Primě

V současném stavu, kdy je opět narůstá počet pozitivně testovaných a začínají se plnit nemocnic, je podle předsedy SPD opět nutné zacílit na ohrožené skupiny občanů a zajistit, aby nemocní dostali co nejrychleji léky tak, aby mohli nemoc zvládnout bez rizika. „Naprosto nepřijatelné je přenášení kontrolních povinností na podnikatele a jejich zaměstnance pod hrozbou likvidačních pokut,“ uvedl Okamura. 

Předseda SPD za celé hnutí odmítá snahu o faktické politické odstranění prezidenta Miloše Zemana z veřejného života. „Záznam z podpisu listiny svolávající první jednání sněmovny prezidentem republiky a poslední lékařské vyjádření ukazuje zřetelně, že pan prezident Zeman je nemocný, ale není ve stavu, kdy by bylo nutné řešit jeho neschopnost vykonávat ústavní povinnosti. Je lidsky správné dnes přát panu prezidentovi hodně zdraví a ne usilovat o jeho faktické politické odstranění z veřejného života,“ dodal. 
 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 46911 lidí
Okamura také veřejně popřel, že by předsednictvo SPD podalo stížnost na výsledek voleb. „Nejvyšší správní soud po sněmovních volbách obdržel 210 stížností na výsledek voleb. Po sociálních sítích kolují fámy, že jednu ze stížností na výsledek voleb podalo i předsednictvo hnutí SPD. Tuto dezinformaci chceme jednoznačně vyvrátit, neboť předsednictvo SPD ve skutečnosti žádnou stížnost nepodalo,“ říká Okamura, který rovněž odmítá požadavek koalice Pirátů a STAN, aby měli o jednoho poslance navíc.
 
„Odmítáme, aby si tato koalice řešila svůj neúspěch ve volbách tímto způsobem. Nyní též probíhají či v nejbližší době proběhnou krajské konference SPD, které zhodnotí výsledek voleb a zvolí delegáty na celostátní konferenci, která by se měla uskutečnit na začátku prosince a která by měla zvolit nové vedení hnutí SPD,“ uzavřel předseda SPD. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A zase o kousek  evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

16:32 A zase o kousek evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

Vláda dnes schválila ústavní novelu a nový předpis o správě voleb, předpokládající mj., že by se vol…