Odmítáme hlasovat jako loutky pro to, co nám přikáží v Bruselu, uvedl Okamura

04.05.2021 13:06

Ve svém pravidelném vysílání na Youtube kanále Tomio Okamura představil poslední novinky, kde se konkrétně věnoval čtyřem tématům. Prvním byl zákon z pera SPD, který by měl pomoci rodinám. V případě uzavření škol a školek by již mohli čerpat ošetřovné i nejbližší pracující příbuzný, který by se o dítě staral. Druhým tématem byla možnost zkrácení letních prázdnin, což SPD razantně odmítá. Předseda SPD se také vyjádřil k volbě nových radních České televize a také k mimořádnému jednání Sněmovny.

Odmítáme hlasovat jako loutky pro to, co nám přikáží v Bruselu, uvedl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Hnutí SPD se minulý týden podařilo v Senátu prosadit schválení zákona, který umožní pracujícím rodičům dětí do 10 let v době uzavření škol a školek vystřídaní se v péči o dítě s nejbližšími pracujícími příbuznými, i když spolu nežijí ve společné domácnosti. Nyní zákon dostane k podpisu prezident. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
„Jedná se o to, aby ošetřovné při péči o děti do deseti let věku v době uzavření škol a školek mohli čerpat i jejich nejbližší příbuzní, i když s nimi trvale nežijí v jedné společné domácnosti. Nový zákon umožní rodičům volbu a možnost vystřídat se při této péči o děti v rámci rodiny s nejbližšími příbuznými, jestliže jde též o zaměstnance v pracovním poměru. Tento zákon, který připravila naše poslankyně Lucie Šafránková, směřuje především k ochraně sociálních a ekonomických zájmů rodičů samoživitelů a nízkopříjmových rodičů, k ochraně udržení pracovních míst a zaměstnanosti rodičů nejmladších dětí, a k umožnění návratu do zaměstnání těm rodičů, kteří nyní pracují ve zvlášť společensky potřebných oborech, odvětvích a profesích,“ přiblížil Okamura. 
 

Anketa

Bojíte se onemocnění covid-19? (Ptáme se od 4.5.2021)

22%
78%
hlasovalo: 8385 lidí
 
Prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza minulý týden prohlásil, že:„…je potřeba uvažovat o tom, zda dětem nezkrátit prázdniny na měsíc". To SPD razantně odmítá. „Považujeme tyto úvahy za zcela zcestné. Jsme země, kde jsou školy zavřené na jednu z nejdelších lhůt v celé Evropě. Velká část dětí do školy stále nemůže. Dětem, které za covid nemohou, je potřeba umožnit plnohodnotné prázdniny s pobytem na čerstvém vzduchu, bez úkolů a strachu z testování, roušek a respirátorů,“ uvádí předseda SPD s tím, že prázdniny jsou jediné, kdy si děti, rodiče a učitelé mohou odpočinout od počítače a výuky.
 
V souvislosti s volbou nových členů Rady ČT se podle Okamury ukazuje, že strany demobloku (ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN a TOP 09) fakticky pošlapávají demokracii. „Tento týden by se na stávající schůzi Sněmovny měli konečně volit čtyři noví členové Rady ČT za ty, kterým ke konci května končí mandát. Poslanci z tzv. demobloku však tyto volby zpochybňují, obstruují, a dokonce požadují jejich odklad. Tím pošlapávají demokracii, neboť když se jim to hodí a mají převahu, „své" členy rady zvolí, ale když voliči rozhodli o konstelaci, která jim nevyhovuje, demokratickou volbu odmítají a obstruují,“ říká Okamura. 
 
 
Poslanci SPD podpoří ty nominanty, kteří budou v Radě ČT prosazovat pluralitu názorů a vyváženost vysílání zejména v oblasti zpravodajství a aktuální publicistiky. Zároveň mají výhrady k hospodaření České televize, která slovy generálního ředitele Petra Dvořáka požaduje zvýšení koncesionářských poplatků, ale na druhou stranu začerňuje smlouvy a odmítá zveřejnit platy svých vedoucích pracovníků a redaktorů. 
 

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 20315 lidí
Tento týden je ve středu na pořadu Sněmovny mimořádná schůze. Hlavním důvodem pro její svolání jsou vládní návrhy změn zákonů v oblasti finančního trhu zejména v souvislosti s implementacemi předpisů Evropské unie do českého právního řádu. Jedná se např. o zavedení DPH i na malé zásilky do ceny 22 euro nebo o regulace v oblasti bankovnictví a kapitálových trhů. 
 
SPD zastává názor, že ve všech navrhovaných oblastech je současná národní legislativa dostatečná a tyto úpravy nepřináší nic pozitivního pro ČR a její občany. „Proto SPD nepodpoří schválení pořadu této schůze a v případě jejího schválení zbytkem Sněmovny budeme hlasovat proti těmto návrhům. Odmítáme hlasovat jako loutky pro to, co nám přikáží v Bruselu,“ uzavřel Okamura. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel

14:25 Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel

Ve svém posledním Čau lidi se Andrej Babiš pustil do Pirátů za zdražení jízdného. Už dvě hodiny poté…