Odmítáte LGBT? Nedostanete peníze z Bruselu. Polská města utřou nos

29.07.2020 22:56

Evropská unie se rozhodla potrestat šest polských měst, která se označila za „zóny bez LGBT“ nebo zakázala kampaně podporující práva párů stejného pohlaví – odmítla je finančně podpořit. Jde o peníze na projekty v rámci spolupráce mezi partnerskými městy, píší Lidovky.

Odmítáte LGBT? Nedostanete peníze z Bruselu. Polská města utřou nos
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Unie odmítla šest žádostí z Polska týkajících se programu na podporu partnerství měst z různých unijních zemí. Konkrétně města nejmenovala, neboť podle pravidla EU se jména odmítnutých žadatelů nezveřejňují.

Odmítnuté žádosti už v úterý na twitteru zmínila i eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová. „Šest žádostí týkajících se partnerství ze strany polských úřadů, které přijaly rozhodnutí o zónách bez LGBT, bylo zamítnuto,“ oznámila. „Unijní hodnoty a základní práva musí být respektována všemi 27 členskými státy,“ doplnila Dalliová.

List Gazeta Wyborcza uvedl, že za „zóny bez LGBT“ se prohlásily menší i větší obce a vojvodská zastupitelstva z třetiny polského území. Příslušná usnesení nejsou právně závazná. Kvůli nim ale některé obce ze západu Evropy přerušily spolupráci s partnerskými městy v Polsku.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobra tento krok Bruselu označil za „neopodstatněný a protiprávní“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

14:49 Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném…