Odpovědnost není okrádání. To by si měla ČSSD uvědomit

08.11.2011 12:04

Obstrukce sociálních demokratů ve sněmovně prý měly za cíl bránit okradení většiny společnosti. Šéfredaktor týdeníku Euro Pavel Páral k tomu v komentáři pro deník MF Dnes uvedl, že odpovědnost není okrádání a zametení ulice v rámci veřejně prospěšných prací je jen minimálním projevem vděčnosti lidem, z jejichž peněz lidé na podpoře či dávkách žijí.

Odpovědnost není okrádání. To by si měla ČSSD uvědomit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Téměř týden se snažili poslanci sociální demokracie využitím obstrukce co nejvíce zbrzdit přijetí vládních reforem. Nad jejich počínáním a zdůvodńováním se v komentáři pro MF Dnes pozastavuje šéfredaktor týdeníku Euro Pavel Páral. „Jestliže šéf socialistů vykřikuje, že obstrukcemi bránili okradení většiny společnosti, měl by mu někdo vysvětlit, co je to krádež," píše Páral.

„Rozhodně za ni nelze považovat požadavek, aby se každý člověk snažil převzít větší díl odpovědnosti za svůj život a méně spoléhal na kapsy svých pracovitějších a schopnějších spoluobčanů," míní komentátor a upozorňuje, že vlivem změn v globální ekonomice budou tyto kapsy buď citelně prázdnější, nebo jejich naplnění bude vyžadovat mnohem více úsilí a schopností.

Zametání je jen minimálním projevem vděčnosti

Páral také obhajuje zpřísnění výplat podpor a dávek a jejich podmiňování účastí na veřejně prospěšných pracích. „Stát už prostě nemá na to, aby platil lidem živobytí po podstatnou část jejich života a vůbec nic za to od nich nedostával. Ono zametení ulic či shrabání listí v městském parku je jen minimálním projevem vděčnosti lidem, z jejichž peněz tito lidé žijí. A je na čase, aby to každý z nich pocítil," domnívá se šéfredaktor Eura.

K věci:

Komentátor Práva: Cílevědomá ČSSD a Nečas zajíkající se zlobou 

Schváleno jako po másle. Po týdnu obstrukcí vláda zvítězila 

Socialisté jednotně: Až budeme u moci, Nečasovy "nehumánní" reformy zrušíme  

Foto: Hans Štembera

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…