Odpůrci posílají Fischerovi haléře. Chtějí ho zruinovat poplatky

02.11.2012 18:46 | Zprávy

Na internetu se objevila skupina odpůrců kandidáta na prezidenta Jana Fischera. Začali mu na jeho transparentní účet posílat koruny či haléře. Každá platba ale Fischera stála sedm korun na poplatcích. Banka mu nakonec částky „odpustila“.

Odpůrci posílají Fischerovi haléře. Chtějí ho zruinovat poplatky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Na nestandardní formu protestu upozornil publicista Daniel Dočekal. Vše bylo možné vidět na transparentním účtu Jana Fischera. "Když všichni odpůrci pošleme po 1 Kč, odčerpáme Fisherovi všechny peníze na účtu! Hurá!" napsal do zprávy k zaslané koruně například Jan Šulc. Kvůli jejímu zaslání však bylo původně z účtu odečteno sedm korun za bankovní poplatek.

Fischerovy spolupracovníky však situace příliš nerozrušuje. "V případě, kdy je jasné, že příchozí platba má poškodit majitele účtu, tak poplatky neúčtujeme. Je to normální postup u všech našich klientů, pokud něco takového zjistíme. Tudíž podobná aktivita je zcela zbytečná," uvedl totiž pro iDnes.cz mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň.

"Dohodli jsme se s bankou na individuálním cenovém programu a všechny příchozí i odchozí transakce budou poplatků zbaveny. A to včetně transakcí, které se už uskutečnily," dodala také mluvčí Fischerovy kampaně Jana Víšková.

O odpuštění poplatků prý banku požádali před dvěma týdny. „My jsme měli účet, který byl podle nás v danou dobu nejserióznější,“ říká Víšková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…