Odstoupím. Neodstoupím. Odvolám Babiše. Hrad se směje Sobotkovi. Toto všechno odpálil Ovčáček

05.05.2017 11:04 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Pražský hrad už nebere premiéra Sobotku vážně. Ohledně návrhu na odvolání Andreje Babiše z vlády si prý počkají, zda si šéf ČSSD „svůj nejnovější přemet zase nerozmyslí“. Na Twitteru to napsal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Odstoupím. Neodstoupím. Odvolám Babiše. Hrad se směje Sobotkovi. Toto všechno odpálil Ovčáček
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hradě to ovšem nevěděli, ceremoniál před kamerami uspořádali

Premiér Bohuslav Sobotka znovu otočil. Demisi nepodá. Místo toho odešle prezidentu Zemanovi návrh na odvolání Andreje Babiše z vlády, o čemž uvažoval nejdříve. Hrad si na základě nejnovějšího rozhodnutí šéfa kabinetu tropí srandu.

„Podám demisi. Podám demisi tento týden. Podám demisi v polovině května. Nepodám demisi,“ zareagoval okamžitě na páteční premiérovu tiskovou konferenci Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta.

Podle jeho slov mění Bohuslav Sobotka názory takřka každou hodinu. „Takže raději počkáme, zda si svůj nejnovější přemet zase nerozmyslí,“ napsal hradní mluvčí.

„Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Zoufalý premiér se právě snaží stáhnout do bahna celou republiku,“ zněl v pořadí třetí Ovčáčkův příspěvek na Twitteru během několika minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …