Odstraníme překážky bránící rozvoji vysokorychlostního internetu, slibuje ministerstvo průmyslu

10.05.2017 18:45 | Zprávy
autor: Redakce

Vláda schválila plán, který vymezuje okruh existujících překážek, které působí při plánování a výstavbě sítí elektronických komunikací negativně. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Český telekomunikační úřad chtějí do konce roku uspořádat se zástupci odborné veřejnosti diskusi a v návaznosti na její výstupy zvýšit efektivitu v budování navazujících vysokorychlostních sítí.

Odstraníme překážky bránící rozvoji vysokorychlostního internetu, slibuje ministerstvo průmyslu
Foto: wikimedia commons CC0, autor Gampe
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky

„Plán zahrnuje výsledky kulatého stolu, který MPO uspořádalo nejen za účasti zástupců státní správy, Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR, ale také zástupců asociací zastřešujících operátory sítí elektronických komunikací,“ sdělil k věci ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD). Rozvoj sítě elektronických komunikací představuje komplexní problematiku a dosud v českém právním řádu naráží na řadu překážek. Některé z nich jsou systémové, a jak ministerstvo uvádí, budou nutně vyžadovat spolupráci jednotlivých resortů. V dané oblasti bylo podle ministerstva identifikováno celkem 15 základních problémů. Pozornost se obrací zejména k oblastem územního plánování, rozhodování stavebních úřadů a ke smluvním vztahům s jednotlivými majiteli pozemků.

K diskusi zástupců ministerstva průmyslu a Českého telekomunikačního úřadu s odbornou veřejností podle Havlíčka dojde do konce letošního roku. Cílem diskuse má být získání informací o existující infrastruktuře a navýšení efektivity budování navazujících gigabitových pevných sítí a sítí 5G (vysokorychlostního internetu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …