Odstupivší socialista Vrba: Fišera a spol. jsou ostudou strany

27. 11. 2011 15:28

Z ústecké krajské organizace ČSSD před pár dny hromadně odešlo 227 registrovaných v organizaci v Libčevsi. Předseda této buňky Karel Vrvba pak prohlásil, že definitivně končí s politikou. Za jeho rozhodnutím údajně stojí chování vedení ústecké ČSSD. „Jsou ostudou celé sociální demokracie,“ vyjádřil se na adresu šéfa krajské organizace Fišery či hejtmanky Vaňhové Vrba v rozhovoru pro web Jiřího Paroubka Vaše věc.

Odstupivší socialista Vrba: Fišera a spol. jsou ostudou strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama
Vrba se ostře ohradil proti nařčení krajského vedení, že libčeveská organizace byla jen spolkem černých duší, a proto z ní teď vystoupilo tolik lidí. Končící politik poznamenává, že právě libčeveští sociální demokraté měli z celého kraje nejlepší výsledky, čehož by asi sdružení černých duší nedosáhlo.

Z využívání černých duší naopak Vrba viní Fišeru, který podle něj záměrně odkládá přeregistraci ústeckých členů strany. „Pan Fišera by měl jasně říct proč se bál přeregistrace celého kraje. Řeknu vám, že bychom se divili. Zejména v okresech Chomutov, Most a Ústí nad Labem," poukazuje Vrba.

Jen hází špínu na Paroubka

Pravý důvod k nepřátelství se strany Fišery, Vaňhové či místopředsedy výkonného výboru ČSSD v Chomutově Viktora Housky Vrba vidí v jeho stávající podpoře Jiřího Paroubka. Vedení kraje totiž podle něho na expředsedu socialistů bezdůvodně hází špínu. „Podle nás je to bezcharakterní a ubohé. Jiří Paroubek pro náš kraj udělal mnohem více, než nějací Fišerové, Houskové a jim podobní dohromady," hájí Vrba svého někdejšího předsedu.

Dalším důvodem Fišerovy nevraživosti k organizaci z Libčevsi bylo podle Vrby to, že na stranickém sjezdu odmítla volit Michala Haška, jak jim nakázala ústecká organizace.

Čtěte také:

Houska z ČSSD: Teď má ve straně Paroubek zločince z Libčevse
Paroubek je opět předsedou. Před sálem protestovalo jen pár lidí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…