Odveta. Hrušínský „poblil“ Prachaře. Je zle. Padají vážná nařčení

22.04.2020 17:16

Herec a ředitel soukromého Divadla Na Jezerce s.r.o. Jan Hrušínský se na webu Forum24.cz vyjádřil k – dle jeho slov – nepravdivému výroku herce Davida Prachaře v pořadu Události, komentáře na ČT24. Vadí mu, že Prachař se vyjádřil o tom, že v minulosti zkrachovali například i herci a divadelní podnikatelé Oldřich Nový nebo Vlasta Burian.

Odveta. Hrušínský „poblil“ Prachaře. Je zle. Padají vážná nařčení
Foto: Facebook J. Hrušínského
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26853 lidí
Hrušínský uvedl, že s většinou Prachařových tvrzení nesouhlasí. „Ale vyslovenou lež je dobré uvést na pravou míru. Prachař výrok, že je jedno, kolik soukromých podnikatelů zkrachuje, protože je to jejich riziko podnikání, doložil lživým příkladem, že zkrachoval i Oldřich Nový nebo Vlasta Burian. Očekával bych, že herec Národního divadla zná alespoň základní skutečnosti z české kultury a že se k takovým výrokům nesníží. Rozhodně bych nečekal, že historická fakta bude prezentovat v živém přenosu v jedné z nejsledovanějších zpravodajských relací takto zkresleně,“ uvedl Hrušínský. 

Podle jeho slov totiž Nový nezkrachoval, ale vláda Klementa Gottwalda mu v roce 1948 soukromé podnikání zakázala. „Zrovna tak Vlasta Burian nezkrachoval proto, že se mu nedařilo vést soukromé divadlo, ale proto, že nacisté koncem války divadla zavřeli a v květnu 1945 se před vchod Burianova divadla postavilo několik českých herců s páskou revoluční gardy na ruce a s puškou na rameni a Vlastu Buriana do jeho divadla, které si přivlastnili a nazvali Divadlem kolektivní tvorby, nepustili,“ sdělil Hrušínský. 

„S překvapením jsem si právě přečetl dva Prachařovy rozhovory – jeden poskytl dezinformačním Parlamentním listům a druhý Lidovým novinám. V LN se vymezuje proti současné vládě, proti prezidentu Zemanovi a o výše zmíněných prvorepublikových podnikatelích říká pravdu, hájí je a zdá se, že je mu jejich osud blízký a nenechává ho lhostejným. Proč tedy v přímém přenosu České televize v nejsledovanější zpravodajské relaci v přímém kontaktu s ministrem výše zmíněné vlády tak opatrně mlží a zkresluje fakta?“ ptá se Hrušínský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…