Odvolací soud potvrdil Krejčířovi vinu a trest osm let vězení

28.05.2012 22:54

Odvolací soud potvrdil Radovanu Krejčířovi trest za vyvedení majetku z firmy Technology Leasing. Za stomilionovou částku dostal osm let vězení. Vrchní soud tím potvrdil předchozí trest městského soudu v Praze.

Odvolací soud potvrdil Krejčířovi vinu a trest osm let vězení
Foto: geoafrica.com
Popisek: Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř, který se skryl v Jihoafrické republice
reklama

Odvolací vrchní soud potvrdil Radovanu Krejčířovi osm let vězeni za porušování povinnosti při správě cizího majetku. Dále byli odsouzeni i Přemysl Synek a Michal Kurcina, jim se ovšem tresty zpřísnily. Synkovi z původních tří let na pět a Kurcinovi ze dvou na tři roky.

"Úloha pana obžalovaného Synka byla velmi významná, bez něho by se to nestalo," zdůvodňoval soudce zpřísnění trestu. Kurcinův trest je nižší, neboť byla jeho účast menší a také jeho doznání pomohla usvědčit zbývající dva pachatele.

Soud navíc zakázal Synkovi a uprchlému podnikateli Krejčířovi na pět let působit ve funkci statutárních orgánů obchodních společností. Krejčíř vyfasoval i pokutu tři miliony korun.

"Jednak jsem spokojená, že konečně už to dlouhé řízení skončilo po x letech. V podstatě odvolací soud, pokud se tedy nejedná o ty dva zprošťující rozsudky, vyhověl prakticky ve všem mému odvolání," prohlásila pro ČT po jednání státní zástupkyně Petra Pavlánová.

Podnikatel Krejčíř ovšem utekl v roce 2005 české policii při domovní prohlídce a nyní pobývá v Jihoafrické republice. Podle soudu se podílel na vyvádění úvěrových finančních prostředků, které společnosti Technology Leasing poskytla Česká spořitelna.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …