Odvolání Lessyho destabilizuje policii i celou politickou scénu, míní Klaus

29.08.2012 15:52

Prezident Václav Klaus vyjádřil znepokojení nad náhlým odvoláním policejního prezidenta. Krok ministra vnitra Jana Kubiceho označil za věc, která destabilizuje situaci v policii i v celé politické scéně.

Odvolání Lessyho destabilizuje policii i celou politickou scénu, míní Klaus
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Václav Klaus a Petr Lessy
reklama

"Náhlým odvoláním policejního prezidenta Petra Lessyho jsem velmi znepokojen. Pokládám tento krok ministra vnitra, učiněný s vědomím premiéra, za věc, která destabilizuje situaci nejen v policii České republiky, ale v celé naší politické scéně," prohlásil Klaus.

Klaus se k činnosti vlády vyjádřil dnes již podruhé, předtím také požádal premiéra o osobní garanci toho, že chystané majetkové vyrovnání s církvemi neprolomí restituční hranici 25. února 1948.

Lessy se bude proti obvinění bránit. Hrozí mu až tříleté vězení

Kubice Lessyho propustil ze služebního poměru kvůli tomu, že jej ve středu ráno obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s kauzou náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka. Po poledni již ministr ohlásil, že na místo šéfa sboru ustanovil Lessyho náměstka pro trestní řízení Martina Červíčka.

Bývalý policejní prezident, kterému v případě odsouzení hrozí až tříleté vězení, se hodlá proti obvinění bránit. Pravděpodobně podá stížnost proti zahájení trestního stíhání a rozklad proti propuštění od policie.

Stíhán je Lessy proto, že v deníku Právo mluvil o šéfovi zlínské krajské policejní správy Bedřichu Koutném a jeho náměstkovi Vaňkovi v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu. Uvedl prý, že jeden z obviněných údajných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák zametal v minulosti jako pracovník inspekce oznámení na tehdejšího náměstka ředitele brněnské policie Vaňka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…