Okamura: Vláda zajistila očkování jen polovině občanů, kteří projevili zájem

06.04.2021 17:33 | Zprávy

Podle předsedy SPD Tomia Okamury kvůli neschopnosti vlády se prodlužuje omezení svobod občanů. „Ministr zdravotnictví Jan Blatný sliboval od počátku dubna 100 tisíc očkovaných denně. Ve skutečnosti se ale tento počet horko těžko plní ani ne z poloviny. Takže plošná omezování občanů se opět dále nesmyslně prodlužují a budeme čekat na vakcíny pro ty, kteří se očkovat chtějí,“ myslí si Tomio Okamura.

Okamura: Vláda zajistila očkování jen polovině občanů, kteří projevili zájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
Hnutí SPD dlouhodobě podporuje dobrovolné očkování a odmítá diskriminaci těch, kteří se nechtějí nechat očkovat. Tomio Okamura následně připomněl, že kompletně naočkovaných je po roce pandemie pouhých pět procent populace. 
 
„Zatímco Maďarsko má již dokončené očkování u dvou milionů občanů. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM tak má jeden z dalších důvodů, proč po nouzovém stavu zavádět pandemickou pohotovost, což je v podstatě pouze jiný název pro nouzový stav. Tímto chce vláda dále omezovat svobodu občanů, živnostníků a drobných podnikatelů a dále kupit astronomický dluh státního rozpočtu. To je pro SPD nepřijatelné! Je potřeba vrátit všechny děti do škol, otevřít malé obchody a také služby. Tato vláda dávno ztratila důvěru a měla by skončit,“ uvedl Okamura s tím, že SPD požaduje vládu složenou z odborníků, která by přivedla zemi k podzimním volbám. 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…