Okamura chce vyšetřovat děti v pubertě, aby odhalil nebezpečné devianty

15.01.2014 22:17

Poslanec a šéf hnutí Úsvit Tomio Okamura navrhuje vyšetřovat děti v pubertě na to, zda netrpí nebezpečnou sexuální deviací. Reagoval tak na 10. výročí tragédie v Kmetiněvsi. Informoval o tom server Týden.cz, který ale zároveň přinesl názor sexuologa Petra Weisse. Ten si myslí, že je to nesmysl, protože na počátku puberty není možné sexuální deviaci odhalit.

Okamura chce vyšetřovat děti v pubertě, aby odhalil nebezpečné devianty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura při rozhovoru televizi

„Můj názor je tento: Jsem pro snížení hranice pro trestní odpovědnost - ovšem v případě sexuálních deviací to není konečné řešení, jelikož třináctiletý deviantní kluk je bohužel deviantní od přírody a jeho chování změna trestnosti neovlivní. Skutečným systémovým řešením musí být zároveň odborná prevence - tedy preventivní lékařské testy v období puberty, kdy se deviace dají odhalit, a následné tlumení deviace a samozřejmě informace pro dítě i rodiče, aby věděli, jakému riziku čelí, a naučili dítě, jak s tím žít tak, aby neohrožovalo okolí," citoval server Okamurova slova na jeho facebookovém profilu.

Podle sexuologa Petra Weisse není možné určit na počátku puberty deviaci. Sexualita se totiž vyvíjí. Deviace se vyšetřují kontaktním sexuálním vyšetřením, jeho výsledky ale nejsou stoprocentní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…