Okamura dostal čísla bídy. A hned udeřil na vládu

20.04.2022 12:53 | Ze sítí

Předseda SPD Tomio Okamura apeluje na vládu Petra Fialy, aby začala aktivně řešit problémy s inflací a vysokými cenami energií a pohonných hmot. Opírá se přitom o nedávné průzkumy, podle nichž téměř polovina českých domácností musí omezovat spotřebu energie nebo šetřit na nákupu potravin. Okamura předkládá také výrok předsedkyně Národní ekonomické rady vlády Evy Zamrazilové, podle níž bude chudobou brzy ohroženo až 30 % občanů.

Okamura dostal čísla bídy. A hned udeřil na vládu
Foto: Screen: Facebook T. Okamura
Popisek: Tomio Okamura

Podle Zamrazilové stáhne dvouciferná inflace do chudoby až třetinu českých občanů. „Zvýší se okruh osob, které budou čelit vážným problémům. Nedávno bylo chudobou ohroženo 10 % lidí, to číslo se možná zvýší na 20 až 30 %,“ cituje Okamura Zamrazilovou na svém facebooku.

„Vyzýváme vládu Petra Fialy, aby už konečně začala pomáhat českým občanům a bojovala proti zdražování! Nebo ať odstoupí a přenechá vládu těm, kdo se chtějí o občany starat!“ apeluje šéf SPD.

Okamura zmiňuje také průzkum společnosti Kantar, podle nějž polovina českých domácností kvůli vyšším cenám omezuje svou spotřebu energií a dvě pětiny omezují spotřebu potravin a pohonných hmot. „Z průzkumu vyplývá, že u energií se musí částečně omezovat 38 procent respondentů a desetina výrazně. U potravin a pohonných hmot se částečně omezuje zhruba třetina domácností a desetina výrazně. Zdražování ale zdaleka není u konce!“ cituje Okamura výsledky průzkumu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Jako lídr SPD přináší řešení, která podle něj dobře fungují v Polsku nebo Maďarsku. „Podle hnutí SPD je krátkodobým řešením zdražování snížení daní na energie a pohonné hmoty a základní potraviny, což například provádí vlastenecké vlády Polska a Maďarska, zatímco vláda Petra Fialy to odmítá. Systémovým řešením extrémního zdražování je odstoupit od Green Dealu EU a systému obchodování s emisními povolenkami a přestat vyvážet naši elektřinu na nadnárodní burzy,“ má jasno Okamura, co je hlavním problémem české drahoty.

Podle Okamury je také potřeba zajistit energetickou a potravinovou soběstačnost České republiky a dostavět nové bloky jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně a zajistit strategické zásoby plynu. „Podle hnutí SPD je zajištění energetické a potravinové bezpečnosti, levné elektřiny a dostatku levných energetických zdrojů a levných potravin jedním ze základních pilířů suverenity, svobody a prosperity naší země,“ uzavírá Okamura s tím, aby vláda „už konečně začala něco dělat.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …