Okamura k trestu pro Kúdelu: Semknout se, odmítnout diskriminaci českého fotbalu. A to jsem poloviční Japonec...

15.4.2021 3:45 odp.

Lídr hnutí SPD Tomio Okamura vyslovil souhlas s kroky Pražského hradu ve fotbalové otázce. V rozhovoru pro Impuls Okamura prohlásil, že dochází k diskriminaci českého fotbalu. Trest pro fotbalového obránce Ondřeje Kúdelu považuje za nesmyslný.

Okamura k trestu pro Kúdelu: Semknout se, odmítnout diskriminaci českého fotbalu. A to jsem poloviční Japonec...
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16421 lidí

Slavia Praha bude dnes bojovat v odvetě s Arsenalem o postup do semifinále Evropské ligy. Obejít se bude muset bez obránce Kúdely, který dostal trest za údajný rasismus v předchozím zápase s Glasgow. Dostal od disciplinární komise UEFA stopku na deset zápasů. 

Do hry se kvůli tomu vložil Pražský hrad, Kancelář prezidenta republiky, kancléř Vratislav Mynář. Napsal šéfům disciplinární komise stížnost, protože se mu trest nelíbí. Jak to vnímá Okamura? „Rozhodnutí UEFA je absolutně absurdní. Už jsem to odsoudil hned po tom utkání ve Skotsku. Je to další, typická ukázka toho, kam dospěje společnost, kam dospějí země, kde prostě nepostavili tu hráz před tou migrací. Kde aktivisté prosadili tu hyperkorektní multikulti ideologii, která v podstatě je rasismem naruby, je to v podstatě pozitivní diskriminace,“ rozvášnil se Okamura, ale byl přerušen ze strany moderátora. 

To, že do toho vstoupila prezidentská kancelář, považuje Okamura za správné. „Věřím, že se semkneme všichni občané, a to napříč všemi fotbalovými kluby, a odmítneme tuto diskriminaci českého fotbalu ze strany UEFA. Není možné, že se z fotbalu stává politika. Sport má zůstat sportem a má být apolitický a tohle je úplně obrácené naruby, že za údajný rasismus, který je neprokázaný – a já jsem napůl Japonec, proto o tom mohu hovořit úplně na rovinu, mám s rasismem zkušenosti, jsem také terčem rasistických urážek, takže za údajný rasismus deset utkání stopka, ale za to, když vás někdo úplně brutálně, brutální zákrok na brankáře Koláře, tak za to jsou prostě čtyři utkání stop a pěstí, když někdo dá při odchodu v tunelu, tak tři utkání. Je to úplně naruby a já to považuji za skandální rozhodnutí UEFA a musíme se tomu bránit, měli bychom se tomu celá Česká republika postavit,“ uvedl Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Washington selhal. Nedaří se jim nás izolovat. Tak to zkouší jinak, tvrdí Zacharovová

22:22 Washington selhal. Nedaří se jim nás izolovat. Tak to zkouší jinak, tvrdí Zacharovová

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová varovala Spojené státy před úvahami o zařaze…