Lidovci by podle průzkumu dostali 7,1 procenta hlasů (v březnu o půl procentního bodu více), Starostové si udrželi 2,2 procenta. V součtu by tyto strany měly 9,3 procenta. STEM však upozornil na to, že v průzkumu voličských preferencí zatím s koalicí KDU-ČSL a STAN nepočítá. Starostům započítal polovinu ze zisku hlasů pro jejich někdejší spojenectví s TOP 09.
ANO by podle STEM získalo 28,3 procenta hlasů (v březnu 27 procent). Sociální demokraté podobně jako v březnu posílili o 1,1 procentního bodu na aktuálních 16,6 procenta. „Pozice hlavních stran zůstává v poslední době poměrně stabilní, nezaznamenáváme žádné výrazné zvraty. ANO vede nad ČSSD ve volebním modelu o necelých 12 procentních bodů,“ uvedl STEM.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Sankce
Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?
Další články z rubriky
15:59 Vystrčil má průšvih. Jeho výlet vyjde draho
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) schytává kritiku za zjištění serveru iDnes.cz, že si pro sebe n…
- 11:53 Herec Prachař o občanské povinnosti. Pětiměsíční vojenské cvičení, kluci
- 6:39 „Nejde jen o procenta HDP.“ Ministr Zůna slibuje rychlá opatření a skutečné posílení armády
- 20:30 Mír, prosperita, rovnost? Spíše asistovaná sebevražda. Impérium podle Kellera
- 22:17 Babiš i Okamura si mohou vydechnout. Za kulisami se však odehrává hra justice o „poslušné“ soudce
- 19:14 Hřib seřval Válkovou, ale víc nic. Babiš a Okamura nebyli vydáni


