Okamura naložil arogantnímu Jiřímu Pehemu. Připomněl i peníze od George Sorose

07.01.2018 10:39

Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil k blogu komentátora Jiřího Peheho, jenž podle něj začal zcela nehorázně veřejně urážet naše občany, kteří mají jiný názor než ten jeho správný „multikulturní probruselský“.

Okamura naložil arogantnímu Jiřímu Pehemu. Připomněl i peníze od George Sorose
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

„Podobně jako on se k občanům chovají i další tzv. politologové a různí rádoby experti či vzdělanci. Jiří Pehe je člověk spojený s penězi George Sorose a blízký spolupracovník Bohuslava Sobotky a Václava Havla. Na svém blogu rozebírá, proč u nás vítězí strany a hnutí, jež podle něj obchodují se ‚strachem z migrantů, strachem z EU a vlastně ze všeho cizího‘,“ poukazuje Okamura.

A všímá si Peheových slov, že je to kvůli prostupující průměrnosti Čechů. „Česká společnost se podle něj ‚ustrašeně krčí ve své kotlině‘, je podprůměrná a provinciálně ponořena do sebe. Dále Pehe říká, že: ‚V národě, kde si většina lidí mimo vysmívanou kavárnu nedokáže přečíst nebo poslechnout nic v nějakém cizím jazyku, je tato cesta do ještě větší izolace poměrně snadná.‘ Chováme se prý jako zakomplexovaný teenager, který ‚rodičům‘ ze Západu okopává kotníky a pohrdá jejich standardy,“ dodal Okamura. 

Původní text ZDE.

Podle něj na tuto aroganci elit nelze nic moc říct. „Nemá smysl dlouze komentovat každý výkřik, který nemá hlavu ani patu. V Evropě jsou miliony muslimských migrantů, miliony z nich touží Evropu islamizovat a v podstatě pravidelně páchají teroristické útoky i běžnou kriminalitu. Je namístě mít obavy a je namístě pracovat na nějakém řešení. Tvářit se, že muslimské nebezpečí neexistuje, nemůžeme a nesmíme, protože výsledkem jsou vždy jen další mrtví. Ignorovat fakta může ‚intelektuál‘ v kavárně, ale určitě ne odpovědný politik. A my v SPD odpovědnou politiku děláme a budeme dělat,“ uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma přirovnal Pavla Novotného k... Ne, tohle starostovi neukazujte

13:24 Ondřej Hejma přirovnal Pavla Novotného k... Ne, tohle starostovi neukazujte

Již po pětadvacáté se novinář a komentátor Ondřej Hejma sešel v Podtrženo, sečteno s Lubošem Xaverem…