Okamura nás musí milovat. Až toto Rakušan uvidí, pukne

09.02.2022 13:13 | Ze sítí
autor: jav

Vládní koalice protlačila novelu pandemického zákona v legislativní nouzi Poslaneckou sněmovnou, v druhé komoře to ale rozhodně nebude mít jednoduché. Hned několik vládních senátorů otevřeně deklarovalo, že „Pandu“ nepodpoří a nepomáhá ani podpora od Miloše Vystrčila. Ústavněprávní výbor doporučil plénu Senátu zamítnout návrh novely pandemického zákona. Senátor STAN Canov se vzepřel svému předsedovi Rakušanovi slovy, že jde o „blázinec“ a že „Okamura nás musí milovat“.

Okamura nás musí milovat. Až toto Rakušan uvidí, pukne
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda hnutí STAN Vít Rakušan

Obsáhlý soubor argumentů proti sepsal senátor Václav Láska, předseda klubu SENATOR 21, blízkého Pirátům. „V legislativní nouzi zavádět novotu v podobě nařizování karantény přes SMS je fakt přes čáru. Naše politická reprezentace se často hrozí elektronických voleb (aby je někdo nezneužil), ale dávat lidem domácí vězení přes SMS je ok?“ podivuje se.

Omezení soudního přezkumu, které zákon zavádí, jej jako právníka velmi dráždí.

Láska upozornil také na to, že vláda původně chtěla napařit občanům pětinásobné pokuty, než kolik nakonec schválila Sněmovna a výrazně přidat pravomoci ministerstvům vnitra a obrany. To zmařily až pozměňovací návrhy ve Sněmovně.

Senátor Michael Canov z klubu STAN se o novele vyjádřil stručněji jako o „totálním blázinci“ a také pro ni nechce zvednout ruku. „Senátor je povinen dle ústavního slibu ústavu a zákony zachovávat,“ zdůrazňuje Canov. Ten na síti také sarkasticky poznamenal: „Okamura nás musí milovat, takové nahrávky na smeč, to mohl jen snít.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …